Reklama

Internauci uratowali małą Stefanię. Odzew na apel o oddanie krwi był niesamowity!

Opublikowano:
Autor:

Internauci uratowali małą Stefanię. Odzew na apel o oddanie krwi był niesamowity! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż brakuje mi słów, żeby wyrazić swoją wdzięczność - mówi mama ośmioletniej Stefanii z Widełki. Dziewczynka jest chora na ostrą białaczkę.

Pierwsze objawy choroby pojawiły się u dziewczynki w trakcie długiego majowego weekendu.

Stefanię bolał brzuszek, pojawiła się opuchlizna, w niedzielny wieczór pojawiło się na jej ciele bardzo dużo siniaków - opowiadają jej najbliżsi. Po przyjeździe na SOR rzeszowskiego szpitala u dziewczynki zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Wielkie serca 

Stefania jest w trakcie leczenia. Niestety osłabiony organizm "złapał" bakterię. Uniemożliwiło to dalsze leczenie dziecka. Potrzebna była rzadka grupa krwi - BRhD plus lub minus. Rodzina i znajomi mamy dziewczynki rozwiesili plakaty z apelem o pomoc dla dziecka. Zwrócili się również do naszej redakcji z prośbą o rozpowszechnienie informacji. Czasu nie było dużo. 

- Odzew na nasz apel był niesamowity - mówi pani Agnieszka, mama Stefanii. - To, co się działo, przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Zgłosiły się do nas osoby nie tylko z Kolbuszowej, ale również Tarnobrzega i Mielca. Zadzwoniła nawet jedna pani znad morza. Ludzie pokazali, jak wielkie mają serca - mówi wzruszona kobieta. 

Gotowi pomóc 

Jak zaznacza pani Agnieszka, sytuacja jest już opanowana. - Ludzie wciąż dzwonią. Zgadzają się na to, aby zapisać ich numer, żebym w razie potrzeby mogła się z nimi skontaktować. Mało tego. Są gotowi pomóc innym potrzebującym osobom. Nie sądziłam, że jest w nich tyle dobra - przyznaje mieszkanka Widełki.

- Jestem każdemu ogromnie wdzięczna. Dziękuję też rodzinie, znajomym i Korso za udostępnienie tej informacji. Po prostu brakuje mi słów. Tu chodziło o życie mojego dziecka. Dzięki osobom, które oddały krew, Stefania ma szansę na dalsze leczenie i życie - dodaje nasza rozmówczyni. 


Wsparcie Stefanii w chorobie i w leczeniu. 

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2

ING Bank Śląski nr konta:
71 1050 0099 6781 1000 1000 0862

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL71 1050 0099 6781 1000 1000 0862
BIC (SWIFT): INGBPLPW

1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: "Stefania MAJEWSKA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE