Reklama

Tak przebiegała rewitalizacja Rynku w Sanoku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 5 lut 2022 15:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia Podstawowym celem projektu było ożywienie gospodarcze i społeczne centrum Sanoka oraz zwiększenie potencjału turystycznego miasta poprzez przekształcenia architektoniczno – przestrzenne. Zakres rzeczowy projektu obejmował przebudowę Rynku i Placu Św. Jana wraz z przyległymi ulicami oraz remont elewacji wybranych budynków.

Rewitalizacja Rynku była możliwa dzięki pozyskanym środkom z projektu pn. „Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego. Etap I. Rewitalizacja Rynku i Placu Św. Jana” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Priorytet 3 Rozwój lokalny, Działanie 3.3 Zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, Poddziałanie 3.3.1 Rewitalizacja miast.

Całkowita wartość projektu  pierwotnie wynosiła: 6 187 662,08 zł, w tym dofinansowanie ze Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 38,34% kosztów kwalifikowanych oraz 10% kosztów kwalifikowanych z rezerwy celowej budżetu państwa.

 

W związku z podpisanym w dniu 31.10.2008 r. Aneksem nr 2/08 do umowy o dofinansowanie przedmiotowego projektu zwiększającego dofinansowanie z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  całkowita wartość projektu wynosi  6 161 725,76 PLN brutto, w tym dofinansowanie z:

  • EFRR –  3 373 122,96 PLN (75% kosztów kwalifikowanych)
  • Budżetu państwa  – 449 794,73 PLN (10%)
  • Wkład własny  – 2 788 602,80 PLN
 

Termin realizacji projektu: listopad 2005r. – grudzień 2007r.

Podstawowym celem projektu było ożywienie gospodarcze i społeczne centrum Sanoka oraz zwiększenie potencjału turystycznego miasta poprzez przekształcenia architektoniczno – przestrzenne. Zakres rzeczowy projektu obejmował przebudowę Rynku i Placu Św. Jana wraz z przyległymi ulicami oraz remont elewacji wybranych budynków. Obszar Rynku został wyłączony z ruchu drogowego, dzięki czemu w najbliższej przyszłości stanie się miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym przyjaznym dla mieszkańców i odwiedzających miasto turystów.

 

W ramach projektu wykonano:

  1. remont pomieszczeń, przeznaczonych na Centrum Informacji Turystycznej (CIT) oraz Biuro Wystaw Artystycznych (BWA) w budynku Rynek 14,

  2. przebudowę placów Rynku i Św. Jana oraz modernizację ulic Łaziennej i Zamkowej. W wyniku przeprowadzonych prac na ulicy Zamkowej wykonano sieć kanalizacji deszczowej, ułożono kostkę brukową i nową nawierzchnię asfaltową. Pod płytą Rynku i placu Św. Jana zmodernizowano sieć wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową. Wymieniono uzbrojenie teletechniczne i oświetlenie uliczne. Na Rynku i palcu Św. Jana oraz ulicy Łaziennej ułożono kostkę brukowa betonową i granitową. Na placu św. Jana ustawiono fontannę o wymiarach 3 metry na 3 metry. Natomiast na Rynku zainstalowano podświetlaną fontannę muzyczną składającą się z dwóch niecek wzajemnie przenikających o wymiarach 5 metrów na 5 metrów każda. Centralny plac miasta obsadzono drzewami: klonami i wierzbami oraz krzewami i bylinami. Zainstalowano elementy małej architektury tj. stylowe ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

  3.  remonty elewacji budynków: Rynek 5, 9, 10, 14, 18, Plac Św. Michała 5, Cerkiewna 6, 3-go Maja 2 i 4 oraz Grodka 3.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy