Reklama
Główna
Najnowsze
Logowanie
Rekonstrukcja historyczna bitwy stoczonej w Bieszczadach w 1915 roku
Cudze chwalicie swego nie znacie. Znasz historię piramidy w Międzybrodziu? [ZDJĘCIA]
Ten świat został zniszczony! Zaglądnij na dno Jeziora Solińskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]
Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Trepczy
Operator koparki podczas prac ziemnych w Bukowsku odnalazł historyczne monety [ZDJĘCIA] Podczas naprawy awarii wodociągu przy remizie strażackiej w Bukowsku natrafiono na metalowy kubek. Jak się później okazało były to historyczne monety z XIX oraz początku XX wieku. (...)
Niedziela Palmowa na archiwalnych fotografiach [GALERIA] Zbliża się czas Świąt Wielkiej Nocy a wraz z nim Niedziela Palmowa. Zobaczcie, jak dawniej obchodzono to święto na archiwalnych zdjęciach z 1935 roku. Fotografie pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego. (...)
Kultowe modele Autosanu. Przez lata były nieodłącznym elementem „bieszczadzkich krajobrazów” Autosan H-01 czy H9 to autobusy, które były nieodłącznym elementem „bieszczadzkich krajobrazów”. Te kultowe modele Autosanu woziły pasażerów między różnymi miejscowościami w Bieszczadach. Widok tak zwanego „ogórka” pamiętają jednak Ci starsi mieszkańcy. (...)
Przedmioty z PRL-u są teraz w cenie. Sprawdź, może masz je na strychu Zapraszamy na sentymentalną podróż do czasów PRL-u, a przy okazji możecie się dowiedzieć jak dużo pieniędzy można zapłacić za obrazki z gum, syfony, albo pralkę Frania. (...)
Tak przebiegała rewitalizacja Rynku w Sanoku [ZDJĘCIA] Podstawowym celem projektu było ożywienie gospodarcze i społeczne centrum Sanoka oraz zwiększenie potencjału turystycznego miasta poprzez przekształcenia architektoniczno – przestrzenne. Zakres rzeczowy projektu obejmował przebudowę Rynku i Placu Św. Jana wraz z przyległymi ulicami oraz remont elewacji wybranych budynków. (...)
Sanok - konferencja naukowa w podziemiach Zamku Królewskiego Muzeum Historyczne w Sanoku wraz z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie organizują konferencję popularnonaukową "Struktury i Działalność ZWZ-AK na Rzeszowszczyźnie w latach 1939-1945". Odbędzie się ona w sali gobelinowej w podziemiach Zamku Królewskiego w Sanoku w dniach 10-11 lutego (...)
Ziemia sanocka jedna z większych ziem I Rzeczypospolitej [WIDEO] Ziemia sanocka (łac. Terra et Districtus Sanociensis) – jedna z większych ziem I Rzeczypospolitej, jednostka ta funkcjonowała w okresie od XIV do XVIII wieku. W jej skład wchodziły późniejsze powiaty: sanocki, brzozowski, leski oraz część powiatów turczańskiego, krośnieńskiego i rzeszowskiego. (...)
Jak obchodzono Wigilię blisko 100 lat temu [ZDJĘCIA] Wigilia, czyli przeddzień Bożego Narodzenia, to czas spotkań przy świątecznym stole. Podczas uroczystej kolacji dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, kolędujemy. Tradycja Wigilii sięga kilkuset lat. Jak obchodzono ją w okresie międzywojennym, blisko sto lat temu? (...)
Zobacz jak dawniej wyglądały Mikołajki [ZDJĘCIA] Jedni nazywają go Świętym Mikołajem, inni Dziadkiem Mrozem, kolejni Gwiazdorem. Łączy ich jednak coś wyjątkowego. Każda z tych osób przynosi prezenty. Tradycja mikołajek trwa od wieków, a my przygotowaliśmy dla was historyczne zbiory sięgające od czasów II Wojny Światowej po (...)
Zobacz jak zmieniało się Podkarpacie na przestrzeni lat [ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA] Porównaliśmy satelitarne zdjęcia Google Earth Rzeszowa, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Mielca, Dębicy, Krosna, Sanoka i Przemyśla. Galerie handlowe, nowe drogi, ronda... sprawdź ile zmieniło się w ciągu kilku lat. (...)
Święto Niepodległości na starych fotografiach [ZDJĘCIA] 11 listopada 1918 roku kończy się pierwsza wojna światowa. Po 123 latach niewoli Polska odzyskuje niepodległość. Zobacz jak blisko sto lat temu świętowano ten dzień. (...)
W Dzień Edukacji Narodowej wspominamy stare szkolne czasy Nie ma już mundurków, a na ramieniu nikt nie przyszywa tarczy. Wskaźniki, którymi pani z geografii pokazywała na mapie, zastąpiły multimedialne pokazy. Szklankę mleka jesienno - zimową porą zastąpiło mleko w kartonikach. Szczepienia wykonywane są już nie w klasach a (...)
Piękne sanockie i bieszczadzkie perełki na archiwalnych fotografiach [ZDJĘCIA] Jak wyglądały dawniej najbardziej popularne miejsca na Podkarpaciu? Jak wyglądały zamki w Zagórzu czy Krasiczynie? Zebraliśmy archiwalne zdjęcia z Narodowego Archiwum Cyfrowego, które sięgają niekiedy ponad sto lat wstecz. (...)
Podkarpackie kościoły, w tym z Sanoka, przed drugą wojną światową. Zobacz archiwalne zdjęcia Pomimo upływającego czasu kościoły wciąż stanowią ważną część życia społecznego. Początki ich powstawania sięgają kilka stuleci wstecz. Przygotowaliśmy zbiór podkarpackich świątyń z pierwszej połowy ubiegłego wieku. (...)
Nie żyje kapitan Julian Pawełek, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK na Podkarpaciu W wieku 96 lat zmarł kapitan Julian Pawełek, prezes podkarpackiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. (...)