Reklama

GMINA SANOK: Odnowione szkoły i przedszkola

Opublikowano:
Autor:

GMINA SANOK: Odnowione szkoły i przedszkola - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie gminy Sanok prowadzone są liczne inwestycje. Obiekty użyteczności publicznej pięknieją w oczach, a wszystko za sprawą prowadzonych na szeroką skalę termomodernizacji i remontów.

– Dobro najmłodszych mieszkańców gminy jest dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dzieci mogły zdobywać wiedzę w jak najlepszych warunkach lokalowych – mówi Paweł Wdowiak, zastępca wójta gminy Sanok. – Systematycznie prowadzimy remonty budynków szkół i przedszkoli, przy okazji wyposażając sale lekcyjne w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.

 

– Zakres prac w Dobrej obejmuje m.in. docieplenie ścian, remont systemu rynnowego i schodów wejściowych, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji odgromowej – wylicza Łukasz Mendyka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Gminy Sanok. – To wszystko z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania obiektu, ale również znacząco zmniejszy koszty jego utrzymania.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 185 tys. zł.

 

Pełną parą idą także prace w Szkole Podstawowej w Pakoszówce związane z adaptacją i remontem pomieszczeń na sale lekcyjne. Przeprowadzona modernizacja sprawi, że uczniowie zyskają dodatkową salę lekcyjną oraz będą mieć ułatwiony dostęp do szatni. Remont potrwa do końca sierpnia, a jego koszt wyniesie 80 tys. zł.

 

Na finiszu są też prace prowadzone w budynku przedszkola w Trepczy, które obejmują m.in. remont wiatrołapu, wymianę stolarki drzwiowej, ułożenie nowej posadzki oraz malowanie pomieszczeń. Koszt inwestycji to 29 tys. zł.

 

Źródło: Gmina Sanok

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE