Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli nielegalną plantację konopii nad Sanem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze SG z Korczowej w ramach wspólnych działań prowadzonych z policjantami z Radymna i Jarosławia zlikwidowali plantację konopi uprawianych nad Sanem w powiecie jarosławskim. Do sprawy zatrzymano pięciu młodych mężczyzn, mieszkańców Radymna i Rzeszowa.

Zaczęło się od tego, że funkcjonariusze SG z Korczowej ustalili, iż nad brzegiem rzeki San,  na wysokości miejscowości Wysock (gmina Laszki, powiat jarosławski) znajduje się nielegalna plantacja konopi. Mundurowi, w gąszczu krzewów nad rzeką odkryli 65 sztuk sadzonek konopi indyjskich. Sadzonki były w różnej fazie wzrostu, niektóre miały blisko dwa metry wysokości. We wszczętej sprawie użyto testera NARK2 który wykazał, że ujawnione rośliny mogły służyć do produkcji marihuany.

11 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji z Radymna przeprowadzili wspólne działania w wyniku których zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 22 do 26 lat, mieszkańców Radymna i Rzeszowa. Aktualnie, sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Policji w Radymnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE