Reklama

Finał bójki nastolatek w Brzozowie zakończy się w sądzie. Zawiadomienie o podejrzeniu demoralizacji u 65 nieletnich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Finał bójki nastolatek w Brzozowie zakończy się w sądzie. Zawiadomienie o podejrzeniu demoralizacji u 65 nieletnich - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 października 2022 roku 17-letnia uczennica Zespołu Szkół Budowlanych w biały dzień, na oczach kilkudziesięciu świadków, brutalnie pobiła się z 15-latką z Liceum Ekonomicznego. Użyła między innymi kastetu. Nikt bójki nie przerwał, wiele osób nagrywało ją za to komórkami i krzyczało: "dopier... jej!". Sprawą zajmują się już policja i kuratorium oświaty.

- Uczestniczce zdarzenia Sabinie Dż. prokuratura postawiła zarzut spowodowania obrażeń przy użyciu metalowego kastetu u małoletniej Wiktorii S. w postaci stłuczenia głowy, krwiaków w okolicy czołowej, naruszających czynności narządów ciała na czas trwający poniżej siedmiu dni. Sprawczyni czynu zarzucono działanie w warunkach chuligańskich, tj. publicznie, bez powodu, przy okazywaniu rażącego lekceważenia porządku publicznego

– informuje prokurator rejonowy w Brzozowie Zbigniew Piskozub. 

 

Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego w Brzozowie akt oskarżenia przeciwko dwójce uczniów Sabinie Dż. i Erykowi T.  Nastolatka usłyszała zarzut spowodowania obrażeń po użyciu kastetu u małoletniej Wiktorii S., a Eryk T. natomiast udzielenia pomocnictwa Sabinie Dż. w postaci podania bezpośrednio przed bójką niebezpiecznego narzedzia - kastetu. Podejrzani przyznali się do popełnienia czynów określonych w zarzutach.

Przerażający jest fakt bójki, jak i tego, że duży tłum młodzieży stał z komórkami w ręce i nagrywał całe zajście, jednocześnie "dopingując" w sposób wulgarny bijące się dziewczyny. Pojawiały się głosy z widowni, jak mają uderzać i gdzie "przypie...lić". Gdy w pewnym momencie jedna z uczestniczek bójki wyciągnęła coś z kieszeni, w tłumie pojawiły się komentarze: "Ja pier..lę ona ma kastet!" 

 

To właśnie zachowanie "gapiów" było również przedmiotem postępowania prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie. W wyniku działań śledczych prokuratura wytypowała krąg osób, które zagrzewając uczestników zajścia do zadawania uderzeń, przejawiały objawy demoralizacji.

Do Sądu Rejonowego w Brzozowie III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich zostało skierowane zawiadomienie o podejrzeniu demoralizacji u 65 nieletnich, obserwatorów tzw. biernych uczestników zajścia. Prokurator zawiadomieniem tym objął również małoletnią pokrzywdzoną Wiktorię S.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy