Reklama

Bójka nastolatek w Brzozowie. Policja ustala świadków a dyrektorzy szkół nabrali wody w usta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minęło dwa tygodnie od brutalnej bójki dwóch nastolatek w Brzozowie. Sprawdzamy, co nowego dzieje się w tej sprawie i na jakim etapie są czynności. Już wiadomo, że śledztwo będzie długie i pracochłonne.

5 października Brzozów był na ustach całej Polski. Stało się tak za sprawą incydentu chuligańskiego, jaki miał miejsce na skwerze pomiędzy dwoma szkołami średnimi - "ekonimikiem" i "budowlanką".

Policja wszczęła postępowanie, w wyniku którego dwoje 17-latków usłyszało zarzuty. Kuratorium oświaty zarządziło kontrolę w obydwu szkołach. 

My jako kuratorium będziemy oczywiście naszym trybem w ramach nadzoru prowadzić kontrolę pod kątem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Odbędzie się również kontrola w szkole jeśli chodzi o działalność dyrektora. Na razie czekamy na ruchy policji i dyrekcji. 

- mówiła w dniu zdarzenia Katarzyna Kwiatanowska-Rodkiewicz rzecznik Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 

Niestety przez dwa dni (19 i 20 października) nie udało nam się skontaktować z panią rzecznik kuratorium w Rzeszowie, pomimo że tego, że była w tych dniach w pracy. Zostawiliśmy w dniu wczorajszym nasz numer telefonu z prośbą o kontakt, lecz rzecznik nie oddzwoniła do nas. W dniu dzisiejszym "dobijaliśmy się" wielokrotnie i również nam się nie udało. Dlatego nie wiemy jaki bieg sprawy jest w jednostce nadzorującej obydwie szkoły.

Wielokrotnie w ciągu tych samych dwóch dni, próbowaliśmy się skontaktować z dyrektorami Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie. Niestety napotkaliśmy ten sam problem co i w kuratorium. Sekretarki obydwu placówek pomimo naszych próśb nie mogły nas skontaktować z bardzo zajętymi dyrektorami. Zbywano nas i nadaremnie pytano, czy coś przekazać.

Dlaczego nadaremnie? Ano dlatego, że w momencie podania powodu naszego kontaktu i pozostawienia numeru telefonu do oddzwonienia, ani dyrektor "budowalnki", ani dyrektorka "ekonomika" nie znaleźli 5 minut, aby z nami porozmawiać i wyjaśnić, jakie kroki zostały podjęte w tej bulwersującej sprawie. Śmiemy sądzić, że działanie w obu przypadkach jest celowe, bo nawet po godzinach pracy można wykonać telefon i zająć stanowisko w tak ważnej dla placówki oświatowej sprawie. 

Miłą odmianą natomiast był kontakt w sprawie z rzecznikiem Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie. 

W dalszym ciągu trwa identyfikacja i ustalanie osób biorących udział w tym zdarzeniu. Cały czas są prowadzone czynności wydziału kryminalnego w tej sprawie. Jak do tej pory tylko dwoje nastolatków usłyszało zarzuty w tej sprawie, 17-latka i jej równolatek. Takie czynności muszą potrwać, ponieważ tych osób było sporo. Jeśli zostaną wszyscy zidentyfikowani, będą przeprowadzane z nimi czynności.

- wyjaśnia aspirant Joanna Baranowska.

Do tematu z pewnością powrócimy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy