Reklama

Dwie nastolatki ze szkół w Brzozowie pobiły się podczas "ustawki". Jedna z nich użyła kastetu! [ZDJĘCIA,WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 17-letnia uczennica Zespołu Szkół Budowlanych w biały dzień, na oczach kilkudziesięciu świadków, brutalnie pobiła się z 15-latką z Liceum Ekonomicznego. Użyła między innymi kastetu. Nikt bójki nie przerwał, wiele osób nagrywało ją za to komórkami i krzyczało: "dopier... jej!". Sprawą zajmują się już policja i kuratorium oświaty.

W czwartek, z samego rana, rozdzwonił się nasz redakcyjny telefon, a skrzynka mailowa zapełniła się nagraniami ze skweru w Brzozowie. Czytelnicy poinformowali nas o wstrząsającej "ustawce", jaka miała miejsce na terenie zielonym, usytuowanym pomiędzy dwoma szkołami średnimi - Zespołem Szkół Budowlanych i Liceum Ekonomicznym. Zdarzenie było niezwykle brutalne. 

05.10.2022 w Brzozowie miasto gminne i powiatowe doszło do bójki uczniów z zespołu szkół budowlanych na długiej przerwie, na terenie pozaszkolnym, całą sytuację nagrywało ponad setka uczniów, dziewczyna była bita kastetem w głowę (...). Nieprzytomna została zabrana karetką do szpitala, stwierdzono u niej wstrząs mózgu. Lokalne władze próbują zatuszować ten temat, ponieważ nie jest to pierwsza taka sytuacja w tym mieście, czy możecie zająć się tą sprawą?

- brzmiała wiadomość od czytelnika (pisownia oryginalna). Nie wszystkie fakty udało nam się potwierdzić. Pewne jest, że do bójki doszło i że miała ona brutalny przebieg. Otrzymaliśmy również, nagrania z tego zdarzenia. Przerażający jest fakt bójki, jak i tego, że duży tłum młodzieży stał z komórkami w ręce i nagrywał całe zajście, jednocześnie "dopingując" w sposób wulgarny bijące się dziewczyny. Pojawiały się głosy z widowni, jak mają uderzać i gdzie "przypie...lić". Gdy w pewnym momencie jedna z uczestniczek bójki wyciągnęła coś z kieszeni, w tłumie pojawiły się komentarze: "Ja pier..lę ona ma kastet!" 

Jedna dziewczyna z tłumu na tyle osób przyglądających się przez moment próbowała je rozdzielić, ale szybko zrezygnowała. 

Ponieważ film zawiera wulgaryzmy i jest brutalny, można go obejrzeć tylko i wyłącznie, potwierdzając swój wiek na kanale YouTube. W tym celu kliknąć "Obejrzyj w Youtube".

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Nie potwierdzili nam oni, że poszkodowana była nieprzytomna, doznała wstrząsu mózgu i została zabrana karetką. 

Wczoraj przed godz. 13:00 zostaliśmy powiadomieni o takim zdarzeniu. Jak wstępnie ustalono, pomiędzy dwiema nastolatkami w wieku 17 i 15 lat doszło do szarpaniny. W wyniku tego zdarzenia 15-latka doznała lekkich obrażeń. Do tej sprawy zostały zatrzymane dwie osoby 17-latka i 17-latek. Oboje są mieszkańcami powiatu brzozowskiego. Mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Na tę chwilę trwają czynności policyjne mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zajścia, a także udziału i roli tych zatrzymanych osób. 

- informuje nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, aspirant Joanna Baranowska. 

Dyrektorzy szkół nie komentują, kuratorium bada

Jak udało nam się ustalić, 15-latka jest uczennicą Liceum Ekonomicznego w Brzozowie, natomiast 17-latka uczęszcza do Zespołu Szkół Budowlanych w tym samym mieście. Niestety z żadnym z dyrektorów nie udało nam się porozmawiać na temat tego zajścia. Pani sekretarka z "budowlanki" poinformowała nas, że dyrektor dzisiaj jest zajęty i zapisała nasz numer telefonu, jednak do tej chwili nie oddzwonił. 

Pani dyrektor jest zajęta. Proszę próbować jutro, bo dzisiaj jest ciężki, intensywny dzień. Zastępca dyrektora jest obecnie na lekcji. Ja wiem, na jaki temat pani chce rozmawiać, dlatego to i tak tylko z panią dyrektor. Także dzisiaj nie, prosiłabym, aby dzisiaj nie przeszkadzać.

- powiedziała nam pani sekretarka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie. 

Ponieważ sprawa jest bulwersująca i zagrażająca bezpieczeństwu uczniów, zapytaliśmy kuratorium oświaty, jakie kroki zamierza podjąć w tej sprawie. 

Mamy informację, o tym, że takie zdarzenie miało miejsce. Tym zajmuje się w tej chwili policja, są prowadzone czynności wyjaśniające. Natomiast my jako kuratorium będziemy oczywiście naszym trybem w ramach nadzoru prowadzić kontrolę pod kątem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Odbędzie się również kontrola w szkole jeśli chodzi o działalność dyrektora. Na razie czekamy na ruchy policji i dyrekcji. 

- informuje nas Katarzyna Kwiatanowska-Rodkiewicz rzecznik Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 

Rodzice pytają, czy musi dojść do prawdziwej tragedii? Czy ktoś musi zginąć?

Mieszkańcy Brzozowa, a zarazem rodzice uczniów są zbulwersowani zajściem i twierdzą, że to nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do tzw. ustawek pomiędzy uczniami. Martwi ich fakt, że nikt z tym nic nie robi, a problem jest bagatelizowany. 

Kiedyś w końcu dojdzie do prawdziwej tragedii. Chociaż oglądając krążące w sieci filmiki z wczoraj, to mam wrażenie, że tragedia już się stała. Nikt nie wyrwał się z tłumu, aby rozdzielić te dziewczyny, nikt nie wyrwał jednej z nich kastetu, a wręcz przeciwnie na buziach uczniów nagrywających były szerokie uśmiechy. Ciekaw jestem, czy zeszłyby im z twarzy, jakby poszedł jeden niefortunny cios i ktoś by zginał? To wygląda tak, jakby nikt nie panował nad współczesną młodzieżą. Ani wychowawcy, ani rodzice, zgubiliśmy gdzieś podstawowe wartości...i to jest tragiczne.

- mówi nam jeden z rodziców ucznia brzozowskiej szkoły.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również radcę prawnego, Pawła Poraszkę z Sanoka, który określił zdarzenie jako skandaliczne.

Sytuacja procesowa obu młodych kobiet uzależniona jest od ich wieku. Jeśli mają ukończone 17 lat, co do zasady będą odpowiadać na zasadach określonych w Kodeksie Karnym, jeśli zaś są młodsze to na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, chyba, że biegli lekarze stwierdzą tzw. ciężki uszczerbek na zdrowiu, to wówczas także osoba, która ukończyła 15 lat również może odpowiadać jak dorosły

- powiedział mec. Poraszka. I dodał:  

Całe zajście jest oczywiście skandaliczne. Nie może ujść uwadze karygodne zachowanie "publiczności" i atencja jaka okazywana jest dziewczynie, która wyraźnie pierwsza rozpoczęła bójkę. W mojej ocenie trudno jednak mówić tutaj o podżeganiu do popełnieniu czynu zabronionego w sensie kodeksowym, przynajmniej na podstawie samego filmu. Być może dowody osobowe w postaci zeznań świadków dadzą śledczym większą wiedzę w tym zakresie. W mojej ocenie już na podstawie samego nagrania, celowym byłoby natomiast rozważenie postawienia "kibicom" tej bójki zarzutu nieudzielenia pomocy z art. 162 par. 1 kk. 

Sprawa ma charakter rozwojowy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy