Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa edycja 2018

Opublikowano:
Autor:

Ekstremalna Droga Krzyżowa edycja 2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy trasy, nocą, w tym dwie liczące ponad 40 km - to wyzwanie dla naprawdę twardych zawodników. Ale, jak mówi hasło EDK: Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

- Wyruszamy! W tym roku trzema trasami i z nowym zapasem energii, pomysłów i Bożej łaski! - tak "ekstremalna ekipa organizacyjna" zapowiada drugą edycję EDK w rejonie sanockim.

Wszyscy uczestnicy spotkają się w sanockiej farze w piątek, 16 marca, na mszy św. o godz. 20. Następnie rozejdą się na wybrane przez siebie trasy: Prymasa Tysiąclecia - do Komańczy (42 km asfaltem i drogami szutrowymi), Matki Bożej Pięknej Miłości - do Polańczyka (44 km asfaltem i drogami szutrowymi) lub św. Michała Archanioła - górską wokół  Sanoka (23 km).

 

Wyzwanie

- Jest to trudne wyzwanie: całonocna piesza wędrówka, w zimnie, w samotności i milczeniu - mówi Dawid Bach, lider rejonu Sanok. - Takie są podstawowe zasady. Być może dla wielu będzie to moment przełomu, odkrycia własnej drogi życia. To czas na przemyślenia, na zastanowienie się, czy to, co mam, jest tym, czego chcę, czy może ktoś mi to narzuca. Idzie się dla samego siebie. Nie dla rodziców, współmałżonka czy księdza z parafii, tylko i wyłącznie dla siebie.

Uczestnikiem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej może być osoba pełnoletnia; dzieci i młodzież mogą brać udział pod opieką osoby dorosłej. Dla bezpieczeństwa można łączyć się w grupy maksymalnie do 10 osób, ale nadal wędrówka odbywa się w milczeniu. Warto zabrać rodzinę - jest to szansa na zbudowanie bądź wzmocnienie wzajemnej relacji  małżonków i rodziców z dziećmi.

 

Każdy zdany jest na siebie

Każdy zdany jest na siebie i samodzielnie podejmuje decyzję, kiedy zakończy drogę. Jeśli zabraknie sił, zdarzy się kontuzja - nic się nie dzieje. W myśl zasad EDK: Już jesteś zwycięzcą, bo podjąłeś wyzwanie. Jednak  w związku z tym obowiązkiem każdego uczestnika jest, aby zapewnił sobie osobę "pod telefonem", która będzie mogła w każdej chwili po niego przyjechać. To ważne, ponieważ na trasach nie będzie zabezpieczenia ratowniczego.

- Należy spodziewać się, że warunki będą trudne, a w lesie, na trasie górskiej, wciąż zalega śnieg i jest ślisko - ostrzega Dawid Bach. - Dobre obuwie to podstawa. Nie sposób zapomnieć o ciepłym ubraniu, czymś od deszczu, latarce czołowej i jedzeniu (choć na postojach nie robimy pikników). Czas przejścia wynosi co najmniej 8 godzin.

 

Rekomendowana aplikacja

Każdy z uczestników przed mszą będzie mógł pobrać opis wybranej trasy, jednakże najbezpieczniejsze rozwiązaniem to skorzystanie z aplikacji, którą można  pobrać na smartfona. Zawiera ona pełny opis trasy, rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, czytane przez lektora i mapkę, która wraz uruchomieniem lokalizuje położenie uczestnika.

W ubiegłym roku trasę (jedyną) Sanok-Komańcza pokonało nocą 148 osób.

- Ilość osób, która poszła, ich słowa uznania, jakie do nas dotarły, pokazują, że chętnie sięgamy po takie formy duchowości, które pozwalają nam wracać do korzeni naszej wiary, dają nam moc sprawczą samodzielnej pracy nad sobą - podsumowuje Dawid Bach.

 

Zapisy na trasy oraz aplikacja do pobrania są na stronie: www.edk.org.pl, szersze info pod nr. tel:
Dawid Bach: 793 751 983 Lider
Krzysztof Adamczyk: 502 107 898 trasa górska Sanok
Krystian Szaniawski: 505 169 380 trasa Polańczyk
Marek Hyleński: 723 145 732 trasa Komańcza

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE