Ekoball nieznacznie przegrywa w Krośnie w derbowym pojedynku z Karpatami [FOTO]

Wiadomości Mecz o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej: Karpaty Krosno - Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 1-0 (1-0) Ekoball przegrał w połowie lipca finał okręgowego Fortuna Pucharu Polski z Karpatami Krosno na "Wierchach" 0-3 i w sobotę miał szansę, by zrehabilitować się za tamten słaby występ.

Tym razem mecz derbowy został rozegrany w ramach rozgrywek IV ligi, grupy podkarpackiej.

Mecz zaczął się fatalnie dla Ekoballu, gdyż gospodarze, wicelider tabeli przed dzisiejszymi meczami, objęli prowadzenie już w 1 minucie po samobójczym trafieniu Karola Adamiaka.
Od tego momentu spora przewaga w polu gości, ale niestety co jest zmorą sanoczan w tym sezonie, mnóstwo niewykorzystanych sytuacji strzeleckich. Mimo naprawdę niezłej gry i wielu stworzonych sytuacji bramkowych Ekoball nie potrafił pokonać krośnieńskiego bramkarza.

Nawet czerwona Damiana Niemczyka nie podcięła skrzydeł gościom, którzy w ostatnich fragmentach derbowego pojedynku mieli dwie wyśmienite okazje do wyrównania.
Obu nie wykorzystał napastnik Ekoballu Sebastian Sobolak, jednak szczęście nie było po stronie sanoczan w sobotnie popołudnie.
Za tydzień, 10 października na sanockich "Wierchach" mecz z Głogovią Głogów Małopolski, który bezwzględnie trzeba wygrać.

W innych sobotnich spotkaniach IV ligi uzyskano następujące wyniki:

Błękitni Ropczyce - Orzeł Przeworsk 0-1
Izolator Boguchwała - Resovia II Rzeszów 3-0
Igloopol Dębica - Piast Tuczempy 3-0
JKS Jarosław - Sokół Nisko 0-2
Głogovia Głogów Małopolski - Partyzant Targowiska 2-1

Karpaty Krosno w wyniku remisu dotychczasowego lidera Piasta Tuczempy obejmują przodownictwo w ligowej tabeli.