Reklama

Dzień otwartych szans na sanockiej Uczelni Państwowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dzień otwartych szans na sanockiej Uczelni Państwowej [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegły piątek odbył się Dzień Otwarty na Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Ponad 800 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Sanoka, Leska, Ustrzyk Dolnych, Brzozowa, Nowosielec i Rymanowa wzięło w nim udział.

Dzień Otwarty był okazją do zaprezentowania młodzieży wszystkich Instytutów i kierunków studiów oraz doskonałej bazy dydaktycznej, jaką do zaoferowania przyszłym studentom ma sanocka Alma Mater.

 

Dzień Otwarty dał szansę na rozmowy z nauczycielami akademickimi oraz studentami poszczególnych kierunków na temat szans i możliwości, jakie daje podjęcie studiów  właśnie w Sanoku. Z okazji Dnia Otwartego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Oprócz zapoznania młodzieży z kierunkami studiów swoimi działaniami przyszłych studentów starały się zainteresować Koła Naukowe, Akademicki Związek Sportowy oraz Dział Toku Studiów, który oferuje niezwykle bogatą gamę stypendiów. Samorząd Studencki, który wspólnie ze studentkami przebywającymi w Uczelni w ramach programu Erasmus+, pokazał jak łatwo w ramach studiów podjąć naukę w innym kraju europejskim. W przerwach młodzież mogła napić się kawy, czy nagrać filmik na fotobudce360.

 

Dla Uczelni to dzień szczególny. Dzień podczas którego chcemy zainteresować młodzież z Sanoka oraz ościennych powiatów z naszą bogatą ofertą edukacyjną. Chcemy pokazać, że kształcimy praktycznie, co jest tak niezwykle istotne przy wejściu ma rynek pracy po zakończeniu studiów. Taka polityka wynika nie tylko z oczekiwań studentów ale również ze strategii rozwoju, w której określono iż misją  Uczelni jest wspieranie rozwoju regionu poprzez udział w kształtowaniu jego polityki gospodarczej i zdrowotnej, a także otwarcie dla lokalnej społeczności nowych możliwości jakie niesie ze sobą wykształcenie

- powiedział rektor dr inż. Mateusz Kaczmarski podczas uroczystego otwarcia. 

Rolę Uniwersytetu jako ważnego czynnika w kształtowaniu miasta podkreślił także burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski, który powiedział:

Jestem bardzo szczęśliwy, że samorząd miasta oraz Uczelnia Państwowa ściśle współpracują nie tylko na polu edukacyjnym, ale przede wszystkim realizując projekty jednoczące młodzież nie tylko z Sanoka, ale także z całego regionu. Przykładem takiego projektu jest Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA, mający na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych. Dla miasta niezwykle istotna jest współpraca z Uczelnią przy organizacji Sanockiego Forum Gospodarczego, będącego swoistą klamrą łączącą środowisko naukowe z przedsiębiorcami z Sanoka i okolic.

 

W uroczystym otwarciu oprócz młodzieży, studentów, wykładowców, wzięli udział dyrektorzy wszystkich szkół ponadpodstawowych, których młodzież uczestniczyła w wydarzeniu. Nie zabrakło także wspomnianych władz miasta i powiatu oraz przedstawicieli firm i instytucji, z którymi Uczelnia ściśle współpracuje.

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in.:

 

W imieniu całej wspólnoty akademickiej dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Dnia Otwartego: nauczycielom akademickim, studentom opiekujących się grupami, studentom na stoiskach oraz wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę sprawiając, że ten dzień był naprawdę udany. Pomimo, że Dzień Otwarty przechodzi do historii, przed pracownikami Uczelni niezwykle pracowity okres wyjazdów promocyjnych, spotkań z kandydatami, podczas których będą starali się zainteresować wszystkich  niezwykle bogatą ofertą Uczelni oraz zachęcić ich do podjęcia studiów w Sanoku

- podsumowuje rzecznik prasowy uczelni, Wojciech Pajestka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy