Reklama

Orły Podkarpacia rozdane. SPGK Sanok Firmą Regionu Podkarpackiego 2022!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Orły Podkarpacia rozdane. SPGK Sanok Firmą Regionu Podkarpackiego 2022! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Rzeszowie odbyła się gala rozdania nagród Orły Wprost województwa podkarpackiego. Przyznawane są one w uznaniu za wyjątkową działalność w obszarach przedsiębiorczości, samorządowym i promocji.

Nagroda Orły Wprost 2022 r. w kategorii Firma Regionu Podkarpackiego dla Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej to bardzo duże wyróżnienie i docenienie dotychczasowej pracy spółki na rzecz mieszkańców. Jest to również docenienie przygotowania koncepcji i realizacji Projektu Wodorowego. To nagroda dla Sanoka. Razem z władzami Miasta pracujemy nad rozwiązaniami, które rozwiążą obecne problemy związane z dostawą ciepła, energią elektryczną czy paliwem. To kierunek, o którym mówią inne samorządy, m.in. Kraków i Krosno. Chcemy być pierwsi w realizacji tego ambitnego zadania.

- mówi Krzysztof Jarosz, prezes zarządu SPGK w Sanoku.

Nagradzane są firmy, których działalność wykracza poza region, w  którym mają swoje siedziby. To ogromny sukces, że sanocka Spółka SPGK Sanok znalazła się wśród laureatów nagrody. Prezes zarządu Krzysztof Jarosz odebrał z rąk minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak nagrodę dla Firmy Regionu Podkarpackiego 2022 za wdrażanie projektu wodorowego i transformację energetyczną w oparciu o proces dekarbonizacji. 


Celem tych działań jest uruchomienie produkcji wodoru, jego magazynowanie i wykorzystanie m.in. w ciepłownictwie, zielonym transporcie publicznym oraz w przemyśle. Realizowany już pierwszy krok, który zakłada budowę kotła na biomasę - inwestycję o wartości ponad 33000000 zł. Spółka podejmuje też działania ukierunkowane na niskoemisyjny transport.

Innym działaniem spółki przy współpracy z miastem  jest tworzenie zielonej strefy gospodarczej dla przedsiębiorców przy ul. Okulickiego. Obecnie trwa projektowanie łącznika, a już za niedługo ruszą pierwsze prace budowlane.

Jeszcze raz gratuluję prezesowi podejmowanych działań i z uznaniem obserwuję, jak te efekty są doceniane na arenie ogólnopolskiej, a nawet światowej.

- mówi burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy