Reklama

Działkowcy domagają się zmian

Opublikowano:
Autor:

Działkowcy domagają się zmian - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpacki Związek Stowarzyszeń Ogrodowych w Krośnie, który działa w imieniu czternastu sanockich stowarzyszeń ogrodowych, 11 kwietnia skierował do przewodniczącego Rady Miasta Sanoka wiosek o zwolnienie ogrodów działkowych miasta z opłaty 20 zł za zmieszane odpady komunalne.

PZSO wnioskuje w imieniu sanockich działkowców o przywrócenie opłat w takiej wysokości, jaka obowiązywała w roku 2016 r., tj. 6 zł rocznie. Wniosek dotyczy też zwolnienia ogrodów działkowych z obowiązku gromadzenia odpadów w okresie zimy, tj. od 31 października do 1 kwietnia, kiedy to działki są zamknięte i bardzo często zasypane śniegiem.

Działkowcy uważają, że Rada Miasta Sanoka mylnie zakwalifikowała ogrody działkowe w mieście do kategorii nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-sportowe. Powołują się na art. 12 ustawy z 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych, który nie pozwala na zamieszkiwanie i prowadzenie działalności zarobkowej na terenie działki. Wnioskodawcy stawiają zarzuty, że sanockie ogrody działkowe są wyjątkowo słabo uzbrojone w urządzenia komunalne i to, ich zdaniem, powinno być przedmiotem szczególnego zainteresowania rady miasta, choćby dlatego, że ogrodnictwem działkowym zajmują się w większości ludzie starsi, emeryci o najniższych dochodach.

Więcej w 15 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE