Reklama

Działa w Szlachetnej Paczce i WOŚP, pomaga dzieciom i seniorom. Oto wolontariuszka roku!

Opublikowano:
Autor:

Działa w Szlachetnej Paczce i WOŚP, pomaga dzieciom i seniorom. Oto wolontariuszka roku!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Zostałam wolontariuszką, bo chęć niesienia pomocy zawsze była dla mnie ważna. Największa satysfakcję sprawia mi uśmiech ludzi i świadomość, że mogę zrobić coś dla innych - powiedziała nam Paulina Bułdys, wolontariuszka 2018 roku!

- Wszystko zaczęło się kiedy byłam jeszcze dzieckiem - mówi Paulina. - Na swój sposób zawsze starałam się pomagać. Czasem osobom starszym, czasem dzieciom czy zwierzętom - dodaje.

Swoją wolontariacką działalność kontynuowała w gimnazjum, ale dopiero kiedy została uczennicą Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku mogła w pełni rozwinąć skrzydła.

- Szkolne koło wolontariatu działa tutaj bardzo prężnie. Zaczęłam zapisywać się na wszystkie możliwe akcje poczynając od kwest pieniężnych, zbiórek żywności, pomoc innym uczniom w nauce, czy osobom starszym w codziennych obowiązkach - opowiada Paulina.

Od trzech lat jest wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomagała podczas przygotowań Wigilii oraz Śniadania Wielkanocnego dla mieszkańców Sanoka, które organizowane były na sanockim rynku.

Podczas jednej z akcji zarejestrowała się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS.

Od września działa w fundacji dr Clown.

- Razem z Anią, wolontariuszką z Przemyśla i liderem grupy Podkarpacia, raz w tygodniu chodzimy na oddział dziecięcy w szpitalu w Sanoku i w przebraniach Clownów próbujemy wnieść na oddział trochę radości. Pokazując różne sztuczki zabawiamy dzieci, aby chociaż na chwile zapomniały o chorobach. Mamy też w planie chodzić na takie wizyty na oddziały dla dorosłych - mówi Paulina.

Od ubiegłego roku udziela się także w Szlachetnej Paczce. Jak przyznaje Paulina, udział w tej inicjatywie bardzo ją zmienił.

- Szlachetna paczka odbywała się w okresie, w którym nie było ze mną najlepiej. Przejmowałam się każdą błahostką i mało istotnymi rzeczami. W Paczce miałam kontakt z bardzo różnymi ludźmi. Większość z nich była w trudnych sytuacjach nie tylko materialnych ale i rodzinnych oraz życiowych. To pozwoliło mi zupełnie inaczej spojrzeć na świat, zmienić swoje podejście do życia. Dzięki Paczce stałam się też bardziej otwartą osobą - opowiada Paulina.

Za swój największy sukces uznaje zdobyty właśnie tytuł “Wolontariuszki Roku” 2018. - To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Ten tytuł był moim marzeniem i jest to dla mnie ogromna motywacja do dalszego działania. Ciesze się ze moje działania zostały zauważone - przyznaje.

Mówi, że będzie pomagała tak długo, jak to będzie możliwe.

- Pomoc innym to część mojego życia i nie mam zamiaru z tego rezygnować. Niesienie pomocy jest dla mnie czymś niezmiernie ważnym i przyjemnym. Robię to, bo uważam to za słuszne. I każdemu kto jeszcze się waha nad niesieniem pomocy chciałabym powiedzieć, że naprawdę warto, bo uśmiech drugiego człowieka jest czymś niezastąpionym - podsumowuje wolontariusza roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE