Reklama

Dwukierunkowe Podgórze

Opublikowano:
Autor:

Dwukierunkowe Podgórze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przejazd ulicą Podgórze od dawna stanowi problem dla większości przyjezdnych do Sanoka. Już niedługo się to zmieni.

Organizacja ruchu ulegnie modernizacji. Zamiast jednego kierunku ruchu będą dwa. Główną przyczyną zmian jest chęć ułatwienia autokarom turystycznym dostanie się na parking mieszczący się obok sanockiego muralu.
Do tej pory komunikacja była utrudniona. Na przejazd tym odcinkiem skarżyli się też sanoczanie.
– Sanok jest wyjątkowo trudny w komunikacji – mówi Justyna. – Przejazd tamtędy jest denerwujący. Jeśli chcę wrócić do jakiegoś sklepu, muszę przejechać miasto dookoła.


Rozwiązanie problemu dotyczył autobusów wycieczkowych, odwiedzających Muzeum Historyczne. Do tej pory nie istniało żadne miejsce do parkowania dla turystów. Czasami zdarzało się nawet, że z tego względu omijano ten punkt zwiedzania.
W ostatnim czasie zbudowano więc parking pod skarpą, aby rozwiązać problem. Jednak władze nie do końca przemyślały plan działania. Okazało się bowiem, że pojazdy, które chcą skorzystać z postoju jadąc od ulicy Królowej Bony, nie mogą przejechać, bo ustawiony jest znak zakazu. Paradoksem jest też fakt, że ciąg dalszy tego odcinka stanowi droga jednokierunkowa.
– Mamy już decyzję ze strony powiatu, żeby po remoncie wprowadzić ruch dwukierunkowy –   mówi Michał Cyran, naczelnik  Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Sanoku. – Głównym argumentem była chęć poprawy dojazdu do szkoły muzycznej – tłumaczy.


Wyjazd z ulicy Podgórze na ulice Jagiellońską będzie tylko w prawo, żeby nie tamować ruchu. Autobusy będą miały możliwość wjeżdżać tylko na parking od strony ulicy Królowej Bony. Opuszczenie go będzie musiało odbywać się w tym samym kierunku, bo na okopisko dopuszczalny jest ruch tylko autobusów komunikacji miejskiej – informuje Jan Wydrzyński, naczelnik wydziału.


Prace rozpoczną się 25 lipca. Przebudowany zostanie także przystanek obok szkoły muzycznej. W miejscu poprzedniego powstanie zatoczka. Modernizacja zakończy się jeszcze w tym roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE