Reklama

Dworzec w Sanoku na gwiazdkę - deklaruje wykonawca. Konsekwencji za opóźnienie nie będzie

Opublikowano:
Autor:

Dworzec w Sanoku na gwiazdkę - deklaruje wykonawca. Konsekwencji za opóźnienie nie będzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 21 grudnia wykonawca zadeklarował ukończenie budowy dworca multimodalnego, który powstaje przy ulicy Lipińskiego w Sanoku.

Inwestycja powstanie z opóźnieniem, ale jak zapewnił podczas dzisiejszej sesji rady miasta Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, miasto nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. - Nie ma mowy, abyśmy musieli zwracać dofinansowanie - podkreślił gospodarz miasta.

Poinformował też, że miasto otrzymało zgodę na przedłużenie terminu oddania inwestycji do użytku. - Mam zapewnienie wykonawcy, że obiekt będzie gotowy przed końcem roku - dodał Tadeusz Pióro.

Nowy dworzec powstanie w miejscu starego obiektu. Gabarytowo będzie cztery razy większy. Budynek będzie połączony z kładką nad torami. W obiekcie zostaną zamontowane windy dla niepełnosprawnych - jedna w budynku i dwie przy kładce. Wokół obiektu powstanie parking.

Inwestycja powstaje w ramach projektu „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko”. Łączny koszt inwestycji to 30 mln zł, z czego blisko 20 mln złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt zakłada nie tylko budowę nowego dworca, ale także zakup 11 niskoemisyjnych autobusów, które dostarczy sanocki Autosan. Pojazdy będą w nowej kolorystyce - niebiesko-biało-czerwonej - barwach herbu miejskiego. Tak zdecydowali sanoczanie w internetowym głosowaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE