Reklama

Darmowe badania gęstości kości na pikniku dla Spartan

Opublikowano:
Autor:

Darmowe badania gęstości kości na pikniku dla Spartan - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z darmowych w mobilnym gabinecie badań będzie mógł skorzystać każdy uczestnik pikniku dla Spartan.

Samochód z mobilnym gabinetem przyjedzie ze Stalowej Woli. Zorganizowało go Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także gadżety na konkursy i upominki dla uczestników badań. W mobilnym gabinecie na parkingu przy stacji Grosar będzie można wykonać densytometrię czyli badanie gęstości mineralnej kości, dzięki któremu można wykryć osteoporozę we wczesnym etapie jej rozwoju, a także określić stopień jej zaawansowania oraz monitorować leczenie. Badania skierowane są głównie do osób w wieku 50+. Uczestnicy badania będą mogli skorzystać z konsultacji reumatologicznych w zakresie profilaktyki osteoporozy i programu wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów.

- Podczas pikniku spędzimy czas z wyjątkowym 66-latkiem, nawet ludzie sporo młodsi od Pana Mirosława nie cieszą się tak niezwykłą kondycją. Dlatego chcemy żeby sanoczanie skorzystali z okazji i wykonali specjalistyczne badanie - mówi Elżbieta Mazur pomysłodawczyni pikniku. 

Profilaktyczne badania powinny wykonać kobiety około 50 roku życia oraz mężczyźni około 60 roku życia.

Wskazaniem do przeprowadzenia badania są najczęściej: niska masa ciała, złamania kości w przeszłości, mała zawartość wapnia i witaminy D w diecie, niewielka aktywność fizyczna, późna pierwsza miesiączka, wczesna menopauza, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu.

Piknik "Puszka dla Sparta" odbędzie się w najbliższą sobotę 15 września na placu przy Stacji Paliw Grosar w Sanoku. Organizatorzy zaplanowali konkursy z nagrodami, przejażdżki motocyklami oraz atrakcje dla najmłodszych. Początek o godzinie 14.

"Puszka dla Spartan" to sportowo-ekologiczna impreza, która jednocześnie uruchamia akcję wsparcia młodych sportowców z zespołu Mirosława Kaźmierczaka. Imprezie patronuje Korso Gazeta Sanocka. Niezwykły trener zasłynął na całą Polskę (Mam talent TVN, Ekspres Reporterów TVP) m.in. tym, że wybiera ze śmietników aluminiowe puszki po to, by w ten sposób zbierać pieniądze na stroje i wyjazdy na zawody dla swoich podopiecznych.

Organizatorzy chcą przypomnieć sanoczanom, że właśnie w tym miejscu stoi pojemnik przeznaczony na puszki dla zespołu Mirosława Kaźmierczaka, po to by trener nie musiał ich już szukać w śmietnikach. - Nasza kilkugodzinna zabawa będzie się kręciła wokół puszek. Prosimy, by przynieść je w czasie imprezy. Mogą być też jakieś metalowe przedmioty np. stare garnki czy patelnie, które pan Mirosław będzie mógł odwieźć do skupu złomu. Każdy kto przyniesie taki zbędny, metalowy, kuchenny sprzęt dostanie od nas upominek - mówi jedna z organizatorek pikniku Martyna Sokołowska. W programie są konkursy dla całych rodzin (zgniatanie puszek na czas, budowanie wieży z puszek, puszkowe tory przeszkód i puszkowe kręgle). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE