Reklama

Czy Starosta Brzozowa pomoże odzyskać pieniądze dzieciom z Izdebek?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy Starosta Brzozowa pomoże odzyskać pieniądze dzieciom z Izdebek? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj pisaliśmy o interwencji stowarzyszenia Europa Tradycja w sprawie wypłaty zaległych środków pieniężnych dla sióstr, które sprawują opiekę nad 10-ciorgiem rodzeństwa z Izdebek. Jak się szybko okazało, jest sposób, aby wypłata nastąpiła.

Najprościej byłoby, aby urzędy same między sobą ustaliły, kto ma przekazać Siostrom Służebniczkom zaległe kwoty na utrzymanie dzieci. Niestety sprawa idzie topornie. Siostry zwróciły się o pomoc do Stowarzyszenia Europa Tradycja, aby pośredniczyło między urzędami w ich sprawie. Zachęca również do działania naszych podkarpackich posłów: 

 

 Może jednak posłowie zaczęliby korzystać ze swojego mandatu, poparcia udzielonego im przez wyborców i pomogli to załatwić?


Zaraz po poniedziałkowej konferencji prasowej, Siostry otrzymały z Urzędu Wojewódzkiego informację telefoniczną, że Urząd widzi możliwość zapłacenia zaległych kwot, jednakże niezbędne jest wystąpienie z wnioskiem przez Powiat Brzozowski, o uruchomienie stosownych środków na podstawie art. 115 ustawy o pomocy społecznej.

W związku z tym, w dniu wczorajszym, stowarzyszenie wystosowało pismo do starosty, licząc  na to, że zadziała równie szybko, jak służby wojewody. 

 

Szanowny Pan  Starosta Adam Szmyd,

Starostwo Powiatowe w Brzozowie

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny ze Starej Wsi - Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci pismem z dnia 4 listopada 2020 roku, sygn. DPS 173/2020 zwróciło się do Starosty Powiatu Brzozowskiego o zapłatę środków należnych Siostrom w związku ze sprawowaniem opieki nad dziesięciorgiem rodzeństwa. W tej głośnej medialnie sprawie, na Starostwo Powiatowe jako właściwe, by kierować oczekiwania o zapłatę należnych dzieciom i Siostrom kwot, wskazało znane Panu Staroście orzeczenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie z dnia 24 września 2020 roku, sygn. SKO 4110.107.1722.2020.

Takie samo stanowisko zajął Wojewoda Podkarpacki w również znanym zapewne Panu Staroście piśmie z dnia 30 października 2020 roku, sygn. S-I.9421.9.27.2020.EJ.

Z kolei pismem z dnia 7 stycznia 2020 roku (kopia w zał.) Siostry zwróciły się do naszego stowarzyszenia z prośbą o pomoc w tej sprawie. Podjęte przez nas interwencje sprawiły, iż już 1 lutego Siostry otrzymały z Urzędu Wojewódzkiego informację telefoniczną, że Urząd widzi możliwość zapłacenia zaległych kwot, jednakże niezbędne jest wystąpienie z wnioskiem w tej sprawie pismem Powiatu Brzozowskiego o uruchomienie stosownych środków na podstawie art. 115 ustawy o pomocy społecznej.

W związku z tym zwracamy się w imieniu Sióstr z uprzejmym pytaniem, czy Starostwo zechce skierować takie pismo? Liczymy również na równie szybkie działania, jakie podjął w sprawie Podkarpacki Urząd Wojewódzki, który w ciągu kilku godzin telefonicznie poinformował, o przewidywanym sposobie załatwienia sprawy.

W imieniu Stowarzyszenia Europa Tradycja

Ryszard Skotniczny, Prezes

Czekamy na odpowiedź i konkretne działania ze strony Starosty Brzozowa. O dalszym przebiegu sprawy będziemy Państwa informować na bieżąco.

O dramacie 10-ciorga rodzeństwa z Izdebek informowaliśmy Państwa wcześniej:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy