Reklama

Krzysztof S. z Izdebek skazany za obcowanie płciowe z córkami i kazirodztwo!

Opublikowano:
Autor:

Krzysztof S. z Izdebek skazany za obcowanie płciowe z córkami i kazirodztwo! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Rejonowy w Brzozowie skazał na 9 lat pozbawienia wolności Krzysztofa S. z Izdebek za czyny kazirodcze i obcowanie płciowe ze swoimi córkami poniżej 15. roku życia. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa rodziny S. z Izdebek i proces za zamkniętymi drzwiami

 

O rodzinie S. z Izdebek zrobiło się głośno w listopadzie 2018 r., kiedy zaginął najstarszy z dziesięciorga rodzeństwa – 10-letni wówczas Daniel.


Przypominamy tamte wydarzenia:


Chłopiec bawił się obok domu rodzinnego i domu swojej babci, a kiedy nie wrócił na noc, rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza, w której brały udział służby ratunkowe, wojsko, GOPR, stowarzyszenia i okoliczni mieszkańcy. Chłopca odnaleziono całego i zdrowego po dwóch dniach poszukiwań, a w międzyczasie na jaw wyszły wątki związane z trudną sytuacją bytową 10 – osobowej rodziny S. z Izdebek, a obecni na miejscu zdarzenia policjanci nabrali podejrzeń, że córki Krzysztofa i Joanny S. mogły być wykorzystywane seksualnie przez ojca. Od razu aresztowano ojca rodziny.

 

Nieprawomocny wyrok

 

Sprawę Krzysztofa S. badała Prokuratura Okręgowa w Lublinie, a akt oskarżenia trafił następnie do Sądu Rejonowego w Brzozowie. Po wielu miesiącach zeznań świadków, w tym znajomych i rodziny Krzysztofa S. zapadł wyrok. Jak poinformował sędzia Artur Lipiński, sąd uznał Krzysztofa S. za winnego czynów z art. 200 paragraf 1 Kodeksu karnego oraz art. 201, które odnoszą się do wykorzystywania seksualnego osoby poniżej 15. roku życia.

Krzysztof S. na odbywać karę w systemie terapeutycznym, który przeznaczony jest dla sprawców przestępstw na tle seksualnym. Ponadto sąd zakazał Krzysztofowi S. kontaktowanie się z pokrzywdzonymi, zarówno w sposób osobisty, jak i listownie i telefonicznie – również po odbyciu kary.

 

Sąd nakazał ponadto, że skazany Krzysztof S. ma zachować odległość od pokrzywdzonych nie mniejszą niż 50 metrów, a każdej z wykorzystywanych seksualnie dziewczynek zapłacić po 10 tys. zł. nawiązki.

Na czym polega odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym

Istota systemu terapeutycznego odbywania kary pozbawienia wolności polega na stosowaniu środków leczniczych oraz dostosowaniu do indywidualnych potrzeb skazanych standardowych metod oddziaływania. System ten ma przede wszystkim zapobiegać pogłębianiu się patologicznych cech osobowości. Ma również przywracać równowagę psychiczną oraz kształtować zdolności współżycia społecznego i przygotowania do samodzielnego życia.

Zgodnie z art. 96 § 1 ustawy Kodeks karny wykonawczy (dalej jako „kkw”), w systemie terapeutycznym odbywają karę skazani z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, w tym skazani za przestępstwo określone w art. 197-203 ustawy Kodeks karny (dalej jako „kk”; tj. zgwałcenie, wykorzystanie seksualne, pedofilia, kazirodztwo, publiczne prezentowanie treści pornograficznych i zmuszanie do uprawiania prostytucji) popełnione w związku z zaburzeniami preferencji seksualnych, upośledzeni umysłowo, a także uzależnieni od alkoholu albo innych środków odurzających lub psychotropowych oraz skazani niepełnosprawni fizycznie – wymagający oddziaływania specjalistycznego, zwłaszcza opieki psychologicznej, lekarskiej lub rehabilitacyjnej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE