Reklama

Budżet w ocenie radnych miasta Sanoka

Opublikowano:
Autor:

Budżet w ocenie radnych miasta Sanoka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W odpowiedzi na naszą ankietę prezentujemy dalszy ciąg wypowiedzi radnych miasta Sanoka.

Radny Jakub Osika, Błonie:
Ogólnie, budżet 2018 r. będzie dokładnie tym, co po nas zostanie. Mam nadzieję, że w perspektywie będzie to koło zamachowe dla rozwoju miasta i ziemi sanockiej. Oczywiście, może się też okazać, że jest to inne koło, ale głęboko wierzę w jego funkcję zamachową. Brakuje mi w nim kilku pozycji, np. społecznych ukierunkowanych na przedsiębiorczość i młodych mieszkańców Sanoka. Jest też zdecydowanie za dużo środków na jednorazowe "igrzyska", jak np. 100 tys. zł na Dni Sanoka lub "przegrzane" koszty kalendarzy miejskich - 25 tys. - i gadżetów - kolejne kilkadziesiąt tysięcy. Najważniejszą jednak jego zaleta są "duże" inwestycje.

Jeżeli chodzi o podział środków, szczególnie na dzielnicę Błonie, jest trochę zamieszania z jednoznaczną oceną. Matematycznie patrząc, w 2018 r. nasza dzielnica została potraktowana gorzej niż pozostałe. Kwota 200 tys. zł pozwoli na realizację zaledwie jednego poważnego zadania, przywrócenie dwukierunkowości na ulicy Zielonej lub dokończenia Al. Wojska Polskiego. Niemniej pamiętać należy, że w ocenie całej kadencji w naszej dzielnicy doczekaliśmy się m.in. remontu głównej arterii ("schetynówka" na Kochanowskiego i Prugara Ketlinga) oraz nowych chodników i miejsc parkingowych. Tu ogromny ukłon w stronę Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Oczywiście lista życzeń i spraw do realizacji jest jeszcze długa, ale obiektywnie oceniając, na tle innych dzielnic nie jest źle, choć oczywiście zawsze może być lepiej.

Adam Kornecki, Dąbrówka:
W roku 2017 w Sanoku rozpoczęto kilka dużych inwestycji, które mają już wieloletnią historię obietnic. Taką inwestycją jest wreszcie rozpoczęta budowa obwodnicy miasta, która przez co najmniej kilkanaście lat była obiecywana sanoczanom. Rozpoczęto remont dróg krajowych na terenie Sanoka. Z Autosanem zawarto umowę na zakup 11 autobusów, a także ne terenie bazy SPGK zostanie wybudowana stacja tankowania gazu CNG. Po rozstrzygnięciu wyników przetargu ruszy budowa dworca multimodalnego przy ul. Lipińskiego. W ramach inwestycji centralnej na 11 ha przy ul. Stróżowskiej powstanie nowoczesny zakład karny za kwotę 250 mln zł. Sanok zyska 300 nowych miejsc pracy, a także pokaźne wpływy z podatków i teren po obecnym Areszcie Śledczym w centrum miasta. We wszystkich dzielnicach Sanoka wykonano inwestycje drogowe: nowe nawierzchnie dróg, chodniki, świetlenie, sieć kanalizacyjną, zamontowano wiaty przystankowe. Na Dąbrówce także wykonano nowe nawierzchnie na ulicach: Jarzębinowa, Zaleskiego, Stapińskiego, Małopolska, Podlaska wraz z murem oporowym.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE