Reklama

Boże Ciało ulicami Sanoka. Utrudnienia w ruchu

Opublikowano:
Autor:

Boże Ciało ulicami Sanoka. Utrudnienia w ruchu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj ulicami Sanoka przejdzie procesja z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Główna msza św. dla wszystkich mieszkańców Sanoka z okazji uroczystości odbędzie się w kościele pw. Chrystusa Króla o godzinie 10.00. Procesja wyruszy ulicą Jana Pawła II, gdzie będzie umiejscowiony pierwszy ołtarz. Następnie pochód przejdzie ulicą Staszica, gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Traugutta zobaczymy drugi ołtarz. Dalej przemarsz podąży ulicą Mickiewicza pod Sanocki Dom Kultury pod trzeci ołtarz. Następnie procesja eucharystyczna wyruszy do kościoła farnego, gdzie będzie znajdował się ostatni ołtarz. Tam odbędzie się zakończenie procesji.

- W tym roku nie będzie wspólnego wyjścia z kościołów – mówi ksiądz Andrzej Szkoła, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla. - Nie chcemy blokować miasta, dlatego parafie na uroczystość wyruszają  indywidualnie, natomiast cała procesja rozpoczyna się w naszym kościele - dodaje.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o stawiennictwo we własnym zakresie w kościele pw. Chrystusa Króla.

Policjanci zabezpieczą przemarsz procesji. Największych utrudnień możemy się spodziewać w godzinach od 11 do 12. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników uroczystości, ruch na kilku sanockich ulicach zostanie wstrzymany. Policjanci będą kierować na objazdy. Po uroczystościach ruch będzie odbywał się bez zakłóceń.

Policja apeluje do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę oraz do pieszych o bezpieczne poruszanie się po drogach. Przypominamy również rodzicom o właściwej opiece nad dziećmi, zwłaszcza podczas procesji oraz spacerów po głównych ulicach i drogach powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE