Bieszczady. Sierpniowy ROZSYPANIEC czeka na Was!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy po „Bieszczadzkich Aniołach” zaczynaliśmy przygodę z Rozsypańcem, nie przepuszczaliśmy, że te 10 lat festiwalu upłynie tak szybko. Przydarzały się nam po drodze radosne i smutne historie, ale cieszyliśmy się na każde sierpniowe spotkania pod rozgwieżdżonym niebem ze sprawdzoną i wierną bieszczadzką publicznością. Niektórzy wracali po latach, inni byli wierni od pierwszego festiwalu.

Już w najbliższy czwartek spotykamy się po raz jedenasty, bo w tych trudnych czasach potrzebne jest nam wszystkim. W dniach 13-16 sierpnia 2020 będziemy na Was czekać w gościnnych progach Karczmy „Skup Runa Leśnego” w Dołżycy oraz Oberży Biesisko. W cerkwi w Łopience, w niedzielę odprawiona zostanie msza w intencji uczestników festiwalu oraz zagrany poemat „Missa Pagana”.

Spotkania twórców i rękodzielników pełne warsztatów i opowieści o swojej pasji tworzenia. Pojawią się stoiska z wyrobami ceramicznymi, szklanymi, odzieżą ręcznie malowaną, biżuterią karpacką, rzeźbą.

Spotkanie autorskie z Adamem Ziemianinem to doskonała okazja do poznania mistrza słowa pisanego i rozmowy o 45-leciu wydania tomiku „Rozpogadza się nad naszym niebem”.

Spotkania z muzyką

Na festiwalu zagrają w tym roku artyści, którzy w Bieszczady przyjeżdżają, z sentymentem wracają, ale będą też tacy, którzy przyjadą po raz pierwszy:

Zaczynamy od spotkania przy ognisku z grupą artystyczną wykonującą pokazy fire show Leśne Licho. Podczas pokazów łączą muzykę, taniec, ogień i światło w jeden spektakl.

Duet Przemek Bielawa i Robert Mazurkiewicz to według krytyków jeden z ciekawiej brzmiących duetów męskich poruszających się w klimatach „Krainy Łagodności”. Ich autorskie kompozycje do tekstów m.in. Iwony Przygody, Katarzyny Swędrowskiej czy Marka Sochackiego od razu zyskały uznanie wśród publiczności i muzycznej braci. Podbili serca jurorów m.in. Bazuny, Poetyckiej Stajni czy Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego w Bydgoszczy.

Zbigniew Żuk- z wykształcenia muzyk gitarzysta. Pisze piosenki, fotografuje, biega maratony. Po kilkunastu latach nieobecności wraca na muzyczną scenę. Zagrał na Festiwalu Korowód, „Przy Kominku” oraz Przeglądzie Piosenki Autorskiej Strojne w Biel.

Piotr Rogala -Jak mówi o sobie: gra i śpiewa od zawsze. Jest muzykiem – samoukiem, doskonalił swą grę wraz z kształtowaniem samego siebie. Muzykę tworzy sam, a natchnieniem dla niego jest wiersz czytany. Jest bowiem także przewodnikiem beskidzkim i pilotem wycieczek.

Twórczość zespołu Pod Wiatr została wielokrotnie doceniona przez jury wielu przeglądów i festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w całym kraju. Wśród licznych nagród najbardziej cenna to Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego za najlepszy debiut na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties 2008” w Krakowie oraz Muzyczny Scyzoryk 2010 w kategorii Etno/Folk.

Cztery Piąte to młoda formacja muzyczna (wspólnie grają od dwóch lat) składająca się z muzyków młodych duchem. Wykonują autorskie utwory, w których wyczuwalny jest duch Wojtka Bellona – piosenki lirycznej i turystycznej zarazem, choć zdarza się im czytać muzycznie twórczość Stanisława Barańczaka! Coraz rzadziej sięgają po klasykę piosenki literackiej (Jaromir Nohavica, Bez Jacka), gdyż znaleźli własną drogę poetycko-muzyczna.

Występ zespołu U Studni to już tradycja na Rozsypańcu. Jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

Kuba Blokesz jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.

Kuba, koncerty poprowadzi a w niedzielę zagra poemat „Missa Pagana” w Łopience oraz wieczorny koncert w Oberży Biesisko.

Dla chcących spędzić z nami te sierpniowe dni i noce mamy także ognisko i dobrą pogodę.

Dołożymy wszelkich starań by każdy czuł się bezpiecznie, dostosowując się do obowiązujących przepisów i zaleceń epidemiologicznych. Każdy z uczestników powinien zapoznać się z Regulaminem wydarzenia dostępnym na naszej stronie internetowej a także przed wejściem na teren koncertowy.

Szczegóły na stronie internetowej www.fundacjarozsypaniec.org

Marta Gryczon, Fundacja Artystyczna „Rozsypaniec”

 

Jest patronem medialnym festiwalu Rozsypaniec 

 

 

 

Tak było w ubiegłym roku Jubileuszowy X Festiwal Rozsypaniec 2019 [VIDEO+ZDJĘCIA]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE