Reklama

Akcja „Znicz” w powiecie sanockim

Opublikowano:
Autor:

Akcja „Znicz” w powiecie sanockim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku, także w tym z okazji Wszystkich Świętych policja przeprowadzi Akcję „Znicz”. Działania będą prowadzone od 30 października do 2 listopada. W tym czasie o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze będzie dbała zwiększona liczba funkcjonariuszy.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych na kierowców czeka kilka zmian w ruchu drogowym na terenie Sanoka.

Na odcinku od ulicy Dmowskiego do ulicy Rymanowskiej zostanie zasłonięty znak B-36, czyli zakaz zatrzymywania się na odcinku drogi od skrzyżowania ulicy Dmowskiego z ulicą Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego oraz od ulicy Rymanowskiej za Rondem do skrzyżowania z ulicą Dąbrowieckiego. Przy wjeździe na ulicę Głogową od strony ulicy Kiczury zostanie postawiony znak B-2, czyli zakaz wjazdu i na ulicy Głogowej od ulicy Dąbrowieckiej zostanie ustawiony znak D-3 droga jednokierunkowa.

Na ulicy Lipińskiego przy Cmentarzu Północnym, na ulicy Konopnickiej przy Cmentarzu Południowym oraz na ulicy Batorego w Zagórzu zarządca drogi nie wprowadził żadnych zmian. 

Miejsca parkingowe przy Cmentarzu Centralnym wyznaczono na odcinku drogi na chodniku od skrzyżowania ulicy Dmowskiego z ulicą Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego, oraz od ulicy Rymanowskiej za Rondem do skrzyżowania z ulicą Dąbrowiecką. Miejsca do parkowania będą również na ulicy Dąbrowieckiej pomiędzy cmentarzami, gdzie uwzględniono dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz wzdłuż ulic: Kiczury, Matejki, Heweliusza oraz na ulicy Głogowej, gdzie pojazdy będą mogły parkować po prawej stronie jezdni zgodnie z kierunkiem ruchu.

Przy Cmentarzu Północnym parking wyznaczono na jego terenie z podłoża asfaltowego. Dodatkowe miejsca będą wyznaczone na poboczu wzdłuż ulicy Lipińskiego K-84 po prawej stronie jadąc w kierunku Leska, od drogi wjazdowej do PGE do zatoczki autobusowej znajdującej się 50 m za cmentarzem oraz na ulicach Wierzbowej i Cmentarnej. Nie będzie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Przy Cmentarzu Południowym parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu. Samochody będzie można parkować na ulicy prowadzącej na cmentarz. Wyznaczono tylko jedno miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.

Na ulicy Batorego w Zagórzu przy cmentarzu na całej jego długości znajduje się parking dla pojazdów oraz zatoka autobusowa po obu stronach ulicy. Nie będzie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Przy wszystkich cmentarzach będą pełnili służbę policjanci, którzy pokierują ruchem.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności przy porządkowaniu nagrobków bliskich. Przypominają, że rzeczy osobiste, pieniądze, czy dokumenty należy trzymać przy sobie, najlepiej w wewnętrznych kieszeniach odzieży. Lepiej nie zabierać ze sobą na cmentarzu przedmiotów wartościowych i nie nosić przy sobie większej ilości gotówki.

Z kolei kierowcy pozostawiając samochody na parkingu przy cmentarzu, powinni pamiętać o jego zamknięciu. Lepiej nie pozostawiać wewnątrz pojazdu torebek i wartościowych przedmiotów, a kluczyki chować do kieszeni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE