Reklama

Erasmus + Staże zagraniczne w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane „Staże zawodowe w Irlandii - wzmocnienie kompetencji zawodowych uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku”. Projekt numer 2020-1-PL01-KA102-080537 realizowany w ramach programu Erasmus+ .

Uczniowie naszej szkoły dzięki funduszom unijnym pozyskanym w ramach programu Erasmus+ odbyli staże zawodowe w Szwecji. Tegoroczny projekt realizowany był przy współpracy ze szwedzką firmą EU Mobility Sverige, która ma bardzo duże doświadczenie w realizacji tego typu programów.

Projekt opiewał na kwotę 68 344 €. Udział w tym działaniu pozwolił zrealizować następujące założenia:

 • Doskonalenie umiejętności językowych - usprawnienie komunikacji w języku angielskim podczas realizacji zadań praktycznych,

 • Uzyskanie doświadczeń zawodowych w środowisku międzynarodowym,

 • Usprawnianie kompetencji w zakresie współpracy w grupie,

  • Odpowiedzialność i przewidywanie skutków za podejmowane prace i ich wykonywanie ,

 • Wzmocnienie wiary w siebie i własne możliwości tworząc wizerunek silnego, pełnego energii i kreatywności pracownika

 •  

  W praktykach zagranicznych wzięło udział 32 uczniów technikum w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik budownictwa, technik fotografii i multimediów, technik żywienia i usług gastronomicznych. Przed wyjazdem uczniowie odbyli serię szkoleń przygotowujących w tym szkolenie językowe, kulturowe oraz ekonomiczne.

  Pierwsza grupa – uczniowie w zawodach  technik usług fryzjerskich i technik budownictwa licząca 16 uczniów udała się do Malmo pod opieką pani Jolanty Kosz oraz pana Witolda Wasyliszyna. Staż tej grupy realizowany był w terminie od 14.03.2022 do 25.03.2022 r. Druga grupa również 16 uczniów kształcących się w zawodach technik fotografii i multimediów oraz technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Sabiny Dziuby, oraz pani Małgorzaty Bączar odbywała praktyki od 28.03.2022r. do 08.04.2022r.

  Praktykanci mieli możliwość nabyć nowe umiejętności zawodowe, poznać specyfikę pracy w innym kraju, udoskonalić  swoją znajomość języka angielskiego, poznać ciekawe osobowości i nawiązać nowe relacje i kontakty. Wszyscy stażyści doskonalili swoje umiejętności zawodowe pod okiem opiekunów w szwedzkich zakładach pracy.

  Oprócz pracy był też czas na odpoczynek i relaks. W weekendy nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić różne miejsca w okolicy Malmo, w tym Muzeum techniki, miło spędzali czas na kręgielni, zawitali również do stolicy Danii – Kopenhagi.  Dodatkową atrakcją były przepiękne Klify.

  Wszyscy wrócili do Polski szczęśliwi, bogatsi o nowe doświadczenia zarówno te zawodowe jak i żywciowe. Uczniowie podkreślają jak wiele się nauczyli. Cała przygoda z Erasmus+ Szwecja zakończyła się otrzymaniem certyfikatów oraz dokumentu Europass Mobilność (Europass Mobility), które potwierdzają ich wiedzę i umiejętności nabyte w trakcie zagranicznego stażu.

  Projekt dobiega końca, lecz wspomnienia i zdobyte umiejętności pozostaną na bardzo długo!  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy