Reklama

62-latek popełnił samobójstwo w Dudyńcach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Monika Latawska/Facebook

62-latek popełnił samobójstwo w Dudyńcach - Zdjęcie główne

foto Monika Latawska/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale 22 marca około godz. 14:00 służby zostały poinformowane o próbie samobójczej w miejscowości Dudyńce w gminie Bukowsko.

Po przybyciu służb ratunkowych na miejsce potwierdzono niestety zgłoszenie. Okazało się, że 62-latek z powiatu sanockiego popełnił samobójstwo. 

Policja pod nadzorem prokuratura bada dokładne okoliczności tego zdarzenia. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w budynku gospodarczym na prywatnej posesji. 

Zgłoszenie sanocka policja otrzymała wczoraj około godz. 14:00. Przeprowadzone na miejscu czynności wykluczyły udział osób trzecich w zdarzeniu. Na podstawie dokonanych ustaleń prokurator zadecydował o przekazaniu ciała zmarłego 62-letniego mężczyzny rodzinie.

- informuje nas rzecznik prasowy KPP Sanok, kpt. Monika Hędrzak. 

Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie

Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.

Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:

 

 • Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.
 • Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.
 • Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.
 • Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.
 • Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.
 • Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.
 • Częsty płacz.
 • Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.
 • Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".
 • Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.
Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.  

 
Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:

116 123 Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

 

116 111 Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

 

800 12 00 02 Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE