Reklama

Święto Pracy 2022 z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Święto Pracy 2022 z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju OPZZ organizuje w tym roku 38 różnych wydarzeń w całym kraju z okazji Święta Pracy pod hasłem: „Pokój, praca, bezpieczeństwo!”.

Bądźmy razem w Święto Pracy, szczególnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą giną ludzie. Sprzeciwiamy się wojnie! Solidarność ludzi pracy to siła, która potrafi przeciwstawić się każdemu złu i nieszczęściu: wojnie, utracie domu, utracie pracy, biedzie, beznadziei.


Polskim pracownikom i pracownicom żyje się coraz gorzej, rosną koszty utrzymania, pensje nie wystarczają do pierwszego. Dlatego mówimy dość drożyźnie i bieda-płacom. Żądamy od premiera odpowiedzi na nasze pytania: kiedy pracownicy będą wynagradzani adekwatnie do swoich kwalifikacji, kiedy znikną kłopoty z dostępem do opieki zdrowotnej, kiedy pracownicy doczekają się emerytur stażowych nagradzających ich długoletni trud pracy, czy reforma edukacji będzie inwestycją we wszechstronną wiedzę, samodzielność myślenia i kreatywność młodych Polek i Polaków? Jest wiele innych, ważnych pytań. Kierujemy je do premiera Morawieckiego w specjalnym pierwszomajowym liście.

 

Pracownicy oczekują szacunku i chcą żyć w pokoju. Chcą pracować i mieć godziwy udział w dochodach ze swojej pracy. Żądają: wyższego wzrostu płac w oparciu o negocjacje ze związkami zawodowymi, likwidacji wszelkich form dyskryminacji płacowej, emerytur stażowych i pomostowych, poprawy dostępności do ochrony zdrowia, wydłużenia urlopu wypoczynkowego do 35 dni, 35-godzinnego tygodnia pracy i dwóch wolnych niedziel dla pracujących w niedziele, skutecznego nadzoru państwa nad warunkami pracy, skrócenia czasu postępowań w sądach pracy.

 

Hasło: „Pokój, praca, bezpieczeństwo!” będzie towarzyszyć obchodom, które 1 maja 2022 r. odbędą się w całym kraju z inicjatywy i z udziałem przedstawicieli Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Lewicy.

W Warszawie obchody rozpoczną się o godz. 10:30 – zbiórką uczestników manifestacji pod budynkiem OPZZ (ul. Kopernika 36/40, Warszawa). Na godz. 11:00 zaplanowano wystąpienia przedstawicieli OPZZ i Lewicy. O godz. 11:30 ruszy pochód, który przejdzie ulicami: Kopernika - Świętokrzyska - Nowy Świat - Rondo de Gaulle’a - Plac Trzech Krzyży - Aleje Ujazdowskie - pl. Na Rozdrożu - Aleja Szucha - pomnik I. Daszyńskiego. O godz. 12:30 pod pomnikiem I. Daszyńskiego wystąpią liderzy OPZZ i Lewicy. O godz. 13:00 delegacja OPZZ złoży w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów petycję podpisaną przez przewodniczącego OPZZ oraz przewodniczących siedmiu Rad Branż OPZZ. O godz. 13:30, również pod pomnikiem I. Daszyńskiego, odbędzie się konferencja prasowa OPZZ i Lewicy.

 

Ponadto w Warszawie, w godzinach porannych, delegacja OPZZ i Rady OPZZ Województwa Mazowieckiego złoży kwiaty w miejscach ważnych dla działaczy związkowych: o godz. 8:30 – pod Bramą Straceń na Cytadeli, o godz. 9:30 – na Placu Grzybowskim przy głazie upamiętniającym patriotyczną manifestację robotników Warszawy z 13 listopada 1904 roku.

 

W miastach wojewódzkich przedstawiciele Rad Wojewódzkich OPZZ wspólnie z Lewicą organizują obchody Święta Pracy zgodnie z przyjętym przez siebie programem.

 

Źródło informacji: OPZZ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy