Reklama

Zużycie węgla, gazu, energii elektrycznej - jak wyglądało na Podkarpaciu w ostatnich latach?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Zużycie węgla, gazu, energii elektrycznej - jak wyglądało na Podkarpaciu w ostatnich latach? - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu ostatnich kilku lat statystycznie maleje w naszym województwie zużycie węgla kamiennego. Znacznie zwiększa się natomiast użycie gazu ziemnego

Węgiel kamienny

W 2020 roku na Podkarpaciu ogólne zużycie węgla kamiennego wyniosło 935 tys. ton. Najwięcej węgla zużył sektor drobnych odbiorców – 575 tys. ton, w tym gospodarstwa domowe 486 tys. ton. Elektrownie i elektrociepłownie zużyły 162 tys. ton węgla kamiennego.

 

Zużycie węgla kamiennego w województwie podkarpackim w 2020 roku, w porównaniu z 2019 rokiem, zmalało o 194 tys. ton. O ile w sektorze drobnych odbiorców zużycie węgla pozostawało na zbliżonym poziomie, o tyle elektrownie i elektrociepłownie zyżyły go mniej o 185 tys. ton.

 

 

Gaz ziemny

Ogólne zużycie gazu ziemnego w województwie podkarpackim w 2020 roku wyniosło 43,3 tys. TJ (teradżuli). Rok wcześniej największe zużycie gazu odnotował sektor drobnych odbiorców. Natomiast w 2020 roku największym odbiorcą gazu ziemnego były już elektrownie i elektrociepłownie – 18,3 tys. TJ. Sektor drobnych odbiorców zużył 14,3 tys. TJ, w tym gospodarstwa domowe 9,4 tys. TJ.

 

Zużycie gazu ziemnego na Podkarpaciu w 2020 roku, w porównaniu z rokiem poprzednim, wzrosło o 6,0 tys. TJ. Elektrownie i elektrociepłownie zużyły więcej gazu ziemnego o 7,2 tys. TJ. W pozostałych sektorach zużycie było różne, często mniejsze niż w 2019 roku, jak chociażby w sektorze drobnych odbiorców, w którym zużycie gazu zmniejszyło się o 1 tys. TJ.      

 

 

Energia elektryczna

W 2020 roku na Podkarpaciu zużyto 5,4 GWh (gigawatogodzin). Największym odbiorcą energii elektrycznej był sektor drobnych odbiorców – 2,9 tys. GWh, w tym gospodarstwa domowe 1,2 tys. GWh. Przemysł i budownictwo zużyły 2,1 tys. GWh. W 2020 roku, w porównaniu z poprzednim rokiem, zużycie energii elektrycznej na Podkarpaciu zmniejszyło się o 148 GWh.

 

*Źródło - Urząd Statystyczny Rzeszów*

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy