Reklama

Zmora przedsiębiorców

Opublikowano:
Autor:

Zmora przedsiębiorców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żywot sanockich przedsiębiorców okazuje się być ciężki. Pojawienie się Galerii Sanok i czynsze, jakie narzuca miasto, spędzają im sen z powiek. Niektórzy nawet z powodu strat finansowych musieli pożegnać się ze swoją działalnością.

Galerię Sanok oddano do użytku na wiosnę 2015 roku. Powierzchnia kompleksu handlowego znacznie przewyższa powierzchnię wszystkich sklepów w centrum miasta w lokalach wynajętych od Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej reprezentującego urząd miasta.

Na lokale w galerii rzucili się jako pierwsi handlowcy spoza Sanoka, z dużych firm branży obuwniczej i odzieżowej. Podwojenie powierzchni handlowej, wzrost podaży towarów i brak zwiększonego popytu sprawiły, że większość małych sklepów ledwo daje sobie radę na tym trudnym rynku. Niektóre z nich zanotowały straty nawet  w dziesiątkach tysięcy złotych. Wkrótce po otwarciu galerii pojawili się pierwsi bankruci. Teraz po dwóch latach wydaje się, że sytuacja nie uległa żadnej poprawie.

- Sytuacja ta narusza zasady współżycia społecznego i zasady słuszności oraz sprawia, że czujemy się pokrzywdzeni i nierówno traktowani - twierdzą kupcy. - Trudno wymagać od małych, lokalnych przedsiębiorców, aby byli w stanie konkurować cenowo z wielkimi sieciami, które w sporej części wynajmują lokale  w Galerii Sanok.

Więcej w 6 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE