reklama

Sanockie dzieci z sercem do przyrody. Piękna inicjatywa uczniów Szkoły Podstawowej nr 9

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Sanockie dzieci z sercem do przyrody. Piękna inicjatywa uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 - Zdjęcie główne

foto nadesłane

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZwykły dzień zamienił się w coś wyjątkowego. Mały gest, wielkie znaczenie – w Sanoku młodzież pokazała, czym jest prawdziwa troska o wspólne dobro.
reklama

Ogródek Jordanowski w Sanoku znów lśni – nie tylko dzięki kosiarce

W piątek, 9 maja, w Ogródku Jordanowskim przy ul. Langiewicza w Sanoku przeprowadzono planowane koszenie trawy. Choć takie działania są elementem standardowej pielęgnacji terenów zielonych, tego dnia wydarzyło się coś, co zasługuje na szczególne wyróżnienie. Do akcji włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku, którzy pod opieką nauczycielki biologii, pani Sylwii Koteńko, postanowili dołożyć swoją cegiełkę do porządków – zupełnie bezinteresownie.




reklama

Dzieci, nauczyciele i mieszkańcy – razem dla wspólnej przestrzeni

W ramach obchodów Dnia Ziemi, dwie klasy – 5b i 6b – postanowiły nie ograniczać się do szkolnych pogadanek czy plakatów. Zamiast tego wyszli w teren i własnoręcznie uporządkowali Ogródek Jordanowski. Do prac dołączyli także mieszkańcy Sanoka, którzy – widząc zapał młodzieży – również zdecydowali się pomóc. Wspólna inicjatywa sprawiła, że zaniedbany wcześniej teren odzyskał swój urok.

– Szczególne wyrazy uznania kieruję do uczniów naszej szkoły oraz pani Sylwii Koteńko, którzy spontanicznie, z własnej inicjatywy, zaangażowali się w sprzątanie i wsparli prace porządkowe. To piękny przykład obywatelskiej postawy, z której możemy być dumni

reklama

– podkreśla dyrektor szkoły, Damian Wojtowicz.




Szkoła Podstawowa nr 9 w Sanoku daje przykład

W czasach, gdy młodzieży zarzuca się brak zaangażowania w sprawy lokalne, postawa uczniów z SP9 w Sanoku zasługuje na szczególne uznanie. Pokazali, że nie trzeba wiele, by zrobić coś dobrego dla swojej okolicy – wystarczy chcieć i działać razem. To nie była szkolna wycieczka czy obowiązkowe zadanie, lecz prawdziwa, oddolna inicjatywa, która zainspirowała innych.

reklama

Edukacja przez działanie – lekcja, która zostanie na długo

Pomysłodawczynią akcji była nauczycielka biologii, Sylwia Koteńko, która nie tylko przekazuje wiedzę w klasie, ale również inspiruje do realnych działań na rzecz środowiska. Jej zaangażowanie pokazuje, że edukacja to coś więcej niż lekcje – to kształtowanie postaw i wartości, które zostaną z uczniami na lata.

– Jestem z nich bardzo dumny

– mówi z uśmiechem dyrektor Damian Wojtowicz.

reklama

– Tego typu inicjatywy to coś, co buduje prawdziwą wspólnotę szkolną i obywatelską.

Dzień Ziemi w Sanoku z przesłaniem

Choć koszenie Ogródka Jordanowskiego było zaplanowaną czynnością, to właśnie uczniowska inicjatywa nadała temu dniu szczególne znaczenie. Pokazała, że każdy z nas może mieć wpływ na otoczenie, niezależnie od wieku. Dla Sanoka to piękny przykład współpracy między szkołą, mieszkańcami i lokalnymi instytucjami.

Tego dnia w Ogródku Jordanowskim zapanował nie tylko porządek, ale i wzruszająca solidarność. A wszystko zaczęło się od grupy uczniów, którzy po prostu chcieli zrobić coś dobrego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo