Reklama

Zatrzymaj się i poznaj historię malutkiego Bruna. To dziecko bardzo potrzebuje naszej pomocy!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Zatrzymaj się i poznaj historię malutkiego Bruna. To dziecko bardzo potrzebuje naszej pomocy! - Zdjęcie główne

foto nadesłane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cel zbiórki to w jednym słowie ULGA. To szansa, na to, że nasz malutki synek nie będzie tak cierpiał… On ma dopiero nieco ponad rok! Jesteśmy w sytuacji, której nie życzymy żadnemu rodzicowi. - mówią rodzice małego Bruna. Tato maluszka pochodzi z Leska, dlatego bliscy postanowili poprosić naszą redakcję o pomoc w nagłośnieniu zbiórki.

Przed narodzinami Bruna rodzice dowiedzieli się, że dziecko przyjdzie na świat chore. Zdiagnozowano u niego artrogrypozę, która zajęła wszystkie kończyny oraz stopy końsko-szpotawe. Łamliwość kości, która ujawniła się, gdy Bruno był jeszcze pod sercem mamy.

Złamanie kości udowej u dziecka, które jeszcze się nie urodziło — byliśmy przerażeni! Wtedy nie mogliśmy pomóc, ale dziś żyjemy dla niego i staramy się złagodzić jego cierpienie… 

 

Zaraz po urodzeniu zaczął się szereg badań i kompletna zmiana życia rodziny. Trzeba było wszystko dopasować w pełni pod ich synka. Dalsza diagnostyka wykazała, że artrogrypoza ma podłoże genetyczne i wraz z wrodzoną łamliwością kości stanowi bardzo rzadką chorobę – zespół Brucka, który dotyka mniej niż jedno na milion dzieci.

W pierwszej kolejności leczeniu poddane zostały stopy. Bruno jest po serii gipsowań oraz zabiegu podcięcia ścięgien, którego celem było zwiększenie mobilności jego prawej stópki. Obecnie chłopczyk nosi specjalne obuwie ortopedyczne. 


Leczony jest także za pomocą specjalnych ortez i szyn. To dla niego mało przyjemne, ale kiedy urośnie, zrozumie, że było jedynym wyjściem, by zadbać o jego zdrowie i przyszłość. Nasz w tej chwili 14-miesięczny Bruno jest pod stałą, intensywną opieką rehabilitantów. Dzięki niej nasz syn robi postępy w rozwoju swoich umiejętności motorycznych. Dochodzi do kolejnych etapów rozwojowych o około 4-6 miesięcy później niż jego w pełni zdrowi rówieśnicy… Ale to i tak jest dla nas wielki sukces i nadzieja!

⇒ LINK DO ZRZUTKI DLA BRUNA ⇐

Artrogrypoza wymaga intensywnej pracy rehabilitacyjnej, przez co zwiększa się ryzyko złamań. Dlatego tak ważna jest specjalistyczna opieka, prowadzona przez doświadczone osoby.  Na chwilę obecną Bruno pełza. Cały czas leczenie ukierunkowane jest na wzmacnianie jego mięśni. Samą rehabilitacją jednak nie uda się wszystkiego zrobić.

Dlatego potrzebujemy operacji, która jest w jednym z celów tej zbiórki. Musiałaby odbyć się mniej więcej w połowie listopada, więc czasu pozostaje niewiele… 

Po operacji rodzice liczą na to, że jego stawy zostaną przygotowane do kolejnych, tak ważnych w funkcjonowaniu etapów — siadania, wstawania i chodzenia. Okres pooperacyjny będzie intensywny. Ze względu na łamliwość, kluczowe znaczenie ma także specjalistyczny sprzęt ortopedyczny.

Widzimy każdego dnia, jak cierpi i co dzieje się z jego małymi nóżkami i rączkami, kruchymi kośćmi… Do tej pory synek miał około 15 złamań, chociaż nie wiemy, czy to wszystkie… Najczęściej widać je po charakterystycznych zgrubieniach podskórnych. Koszt rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu i zabiegów operacyjnych jest ogromny, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie! Cel zbiórki to w jednym słowie ULGA. To szansa, na to, że nasz malutki synek nie będzie tak cierpiał… On ma dopiero nieco ponad rok! Jesteśmy w sytuacji, której nie życzymy żadnemu rodzicowi. Patrzenie na cierpienie dziecka nie pozwala nam być obojętnym. Postaramy się uchylić mu nieba! Liczymy na każdą pomoc… Każda jest dla nas na wagę złota! Rodzice Bruna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy