Reklama

Zaniedbany plac

Opublikowano:
Autor:

Zaniedbany plac - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niektórych miejscowościach istnieje problem z zaśmiecaniem placów zabaw dla dzieci. Przykładem jest Długie.O sytuacji zaalarmowała nas Janina, mieszkanka.

-  Na placu obok domu ludowego panuje nieporządek, a sprzęt do zabawy jest poniszczony i stwarza zagrożenie dla dzieci - twierdzi kobieta.

Jak sprawdziliśmy, można tam zobaczyć np. butelki po piwie. Jest to gadżet raczej zbędny do zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

- To jest problem nie tylko jednego placu - wyjaśnia wójt Andrzej Betlej. - Szkło i butelki są wyrzucane nagminnie. W Nowosielcach zamknęliśmy już plac zabaw obok domu ludowego. Place są pod nadzorem gminy, zaś utrzymanie porządku należy do Spółdzielni Socjalnej "Zarbes". Gdyby ludzie zachowywali się odpowiedzialnie, to nie byłoby takich problemów. Spółdzielnia ma przy tym ciężką pracę, bo wypadałoby codziennie sprzątać, dlatego przydałby się wszędzie monitoring. Dzięki nagraniom byłoby widać winowajców bałaganu w różnych częściach gminy. Wypada albo nie robić żadnych placów, albo robić i mieć problem z ich utrzymaniem - kwituje. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE