reklama

XIII Bartnik Ziemi Sanockiej oraz otwarte pracownie ginącego rzemiosła [ZDJĘCIA,WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: M.Korzeniowska

XIII Bartnik Ziemi Sanockiej oraz otwarte pracownie ginącego rzemiosła [ZDJĘCIA,WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
208
zdjęć

foto M.Korzeniowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW minioną niedzielę odbyła się już 13. edycja Bartnika Ziemi Sanockiej. Co ciekawego można było zobaczyć uczestnicząc w wydarzeniu?
reklama

 

reklama

Muzyka

Głównym punktem programu był koncert zespołu DIKANDA, podczas którego publiczność bawiła się świetnie. Każdy ze słuchaczy doświadczył niepowtarzalnych doznań muzycznych poprzez słuchanie utworów na żywo. Oprócz DIKANDY, muzycznie zaprezentowały się również zespoły „Śpiwanka” z Mokrego, „Rokiczanka”, „Pakoszowianie” oraz „Ziemia Sanocka” z Nowosielec. Jednak nie tylko muzyka gościła w Amfiteatrze Muzeum Budownictwa Ludowego. Na scenie nie zabrakło również przedstawień teatralnych, prezentowanych przez zespoły „Na tak” oraz Kapelę Ludową Bukowianie.

Gry i zabawy dla najmłodszych

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia również mogli znaleźć atrakcje dla siebie. Oprócz darmowych trampolin i zjeżdżalni, dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach
z animatorami Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku.

reklama

Smaki

Można śmiało powiedzieć, że w minioną niedzielę Sanok był krainą miodem płynącą. Jednak miody kwiatowe i spadziowe, inne produkty miodowe czy chleby, oferowane przez pszczelarzy Ziemi Sanockiej, to tylko szczyt góry lodowej. Pyszne ciasta, przekąski oraz dania takie jak ręcznie robione bigos, gołąbki i pierogi, oferowane na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, były dodatkowym aspektem wzbogacającym doznania smakowe uczestników 13. edycji wydarzenia.

Kultura

Koła Gospodyń Wiejskich na swoich stoiskach oferowały również ręcznie wykonane pamiątki, które każdy mógł zakupić.

Rynek Galicyjski

Nie tylko Amfiteatr Muzeum Budownictwa Ludowego skupiał na sobie uwagę uczestników, ponieważ równie wiele działo się na Rynku Galicyjskim. Dla wszystkich uczestników imprezy wejście na Rynek było darmowe. Tam można było zobaczyć pokaz kreatywności i twórczości
- wystawę wieńców dożynkowych, które zostały przygotowane przez mieszkańców powiatu sanockiego. Dodatkowo, wszyscy uczestniczący w wydarzeniu, na terenie Rynku Galicyjskiego, mogli poznać tajniki dawnej pracy szewca oraz fryzjera.

reklama

Pracownia szewca

Łaciarka, kopyta, forma do oficerek, szpilarki, szydła to urządzenia, których zastosowanie tłumaczył znawca zawodu. Pracownia szewca z czasów przeszłości prezentowała się imponująco. Każdy „ciekawski” uzyskał odpowiedź na pytanie z zakresu pracy szewca, a sam sposób przekazywania informacji był atrakcyjny i ciekawy. Oprócz butów, pokazane zostały również techniki tworzenia, szycia i przerabiania obuwia. 

 

Pracownia fryzjera

Historycznie odwzorowana pracownia fryzjerska gościła równie wielu zainteresowanych. Tam, znawczyni zawodu tłumaczyła, w jaki sposób kiedyś układało się fryzury, farbowało włosy. Oprócz przyrządów do strzyżenia zarówno kobiet, jak i mężczyzn, pokazane zostały również pojemniki, w których trzymany był lakier i inne kosmetyki do pielęgnacji włosów. 

reklama


Obie pracownie idealnie odwzorowały klimat przeszłości. Odwiedzając je, można było poczuć klimat dawnych czasów. 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo