reklama

59-latek spowodował kolizję pod wpływem alkoholu i złamał zakaz sądowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Brzozów

59-latek spowodował kolizję pod wpływem alkoholu i złamał zakaz sądowy - Zdjęcie główne

Alkohol i brak uprawnień do prowadzenia pojazdów | foto KPP Brzozów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PodkarpacieW niedzielę, 59-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego doprowadził do zderzenia dwóch samochodów marki BMW na drodze wojewódzkiej nr 884 w miejscowości Barycz. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
reklama

W minioną niedzielę, po godzinie 13:00, na drodze wojewódzkiej nr 884, w miejscowości Barycz (powiat brzozowski), doszło do zderzenia dwóch samochodów marki BMW. Całe zdarzenie miało miejsce, gdy kierujący jednym z pojazdów, 59-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym samochodem, którym kierował 30-letni mężczyzna z powiatu krośnieńskiego. Na szczęście, pomimo uszkodzeń pojazdów, żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie doznała obrażeń.

Alkohol i brak uprawnień do prowadzenia pojazdów

Po przybyciu na miejsce patrolu ruchu drogowego z brzozowskiej komendy, policjanci szybko potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego, który zauważył, że sprawca kolizji może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 59-latek miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. To jednak nie jedyne przewinienie mężczyzny. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca zdarzenia kierował pojazdem pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który został wydany przez Sąd Rejonowy w Brzozowie.




Konsekwencje prawne dla 59-latka

Mężczyzna poniesie konsekwencje zarówno za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 59-latkowi grozi odpowiedzialność karna za popełnienie wykroczeń i przestępstw, w tym za:

reklama

  • Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (art. 86 § 2 kodeksu wykroczeń),
  • Kierowanie w stanie nietrzeźwości (art. 178a § 4 kodeksu karnego),
  • Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów (art. 244 kodeksu karnego).

Wysokie kary finansowe i potencjalna kara pozbawienia wolności

Za popełnione przestępstwa 59-latek może otrzymać karę pozbawienia wolności, która może wynieść nawet do 5 lat. Dodatkowo, sprawca będzie musiał liczyć się z wysokimi karami finansowymi, a także obowiązkiem naprawienia wyrządzonych szkód. Takie zachowanie, jak prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz łamanie sądowego zakazu, to świadome narażenie innych uczestników ruchu drogowego na poważne niebezpieczeństwo.

reklama

Na szczęście, w tym przypadku, nie doszło do tragicznych konsekwencji, ale tego typu sytuacje mogą mieć dramatyczne skutki. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zapobiegać podobnym incydentom w przyszłości.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo