Reklama

Wycinka na Gajowej

Opublikowano:
Autor:

Wycinka na Gajowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spacerowiczów, rowerzystów, miłośników joggingu i nordic walking niepokoi prowadzona ostatnio na dużą skalę wycinka drzew wzdłuż ulicy Gajowej. Drzewa i przydrożne krzaki wycinane są głównie ponad dawnym poligonem wojskowym.

Tej wycinki dokonuje zakład usług leśnych w ramach wylesienia pasa drogi.

- Będzie tam robiona droga - mówi Marek Wilk, leśniczy Leśnictwa Liszna. - W takim pasie, w jakim jest ona geodezyjnie wyznaczona, jeszcze za czasów komasacji w Olchowcach. Ta droga istniała od wieków, tylko nie była zrobiona. Zostanie obecnie poszerzona i utwardzona. Jej przebieg zasadniczo będzie pokrywał się z obecnym traktem idącym wzdłuż lasu, aż do ul. Chrobrego, która prowadzi z Olchowiec na Liszną. Droga nie będzie szła jedynie przez miejsce, gdzie był wybierany piasek, a zostanie wytyczona powyżej, przez fragment lasu.

Projekt wymagał uzgodnień z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz szeregu innych, ponieważ dotyczy terenów wchodzących w skład obszaru Natura 2000. Uzgodnienia trwały w sumie 4 lata.

Więcej w 32 numerze Korso Gazecie Sanockiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE