Reklama

Wujskie przystępuje do projektu

Opublikowano:
Autor:

Wujskie przystępuje do projektu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wujskie to kolejne sołectwo gminy Sanok zgłoszone do "Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi". Wcześniej w tym programie uczestniczyła Strachocina.

Jak poinformował Paweł Wdowiak, sekretarz gminy Sanok, w tym roku zmieniły się zasady zgłaszania sołectw do programu. Według nowych wytycznych, o których przedstawiciele gminy dowiedzieli się na szkoleniu w urzędzie marszałkowskim, mogą wziąć w nim udział sołectwa, które wcześniej w nim nie uczestniczyły.

- W latach ubiegłych z programu korzystało sołectwo Strachocina - mówił sekretarz. - W tym roku ze względu na nowe przepisy zgłosiliśmy sołectwo Wujskie, które kilka lat temu zgłaszało chęć udziału. Agnieszka Pastuszak, sołtys wsi, czuwała nad tym programem. Końcem marca złożyła pismo do urzędu gminy zapewniające, że Wujskie nadal chętnie uczestniczyłoby w projekcie.

Ze względu na to, że nabór jest bardzo krótki - rozpoczął się kilka dni przed ostatnią sesją rady gminy, a kończy się 12 maja - samorząd zdecydował się jak najszybciej przygotować niezbędne dokumenty. Radni przyjęli nie tylko uchwałę w sprawie zgłoszenia do "Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020", ale również zatwierdzili strategię Rozwoju wsi Wujskie.

- Strategię poddaliśmy aktualizacji, ponieważ była ona opracowana nieco wcześniej - tłumaczył sekretarz. - Nie jest długa. Opisuje głównie florę i faunę, lokalizację miejscowości, mocne i słabe strony, jej szanse na rozwój, ale również zagrożenia, które mogą wystąpić. Zawarto w niej kilka zadań bardzo elastycznie opisanych. Są to głównie inicjatywy zgłaszane kilka lat temu przez mieszkańców.

Z programu sołectwo może uzyskać około 10 tys. zł, drugie tyle musi zapewnić samorząd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE