Reklama

Wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Sanok uczcił 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości [ZDJĘCIA+VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” - (Józef Piłsudski)

Sanoczanie uczcili 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godz. 11:00 w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Po mszy nastąpił przemarsz wpierw pod krzyż upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej, umieszczony na wschodniej nawie kościoła, następnie pod pomnik Tadeusza Kościuszki i w miejsce główne obchodów - kwaterę cmentarza wojskowego. 


 

Zgromadzeni sanoczanie odśpiewali wspólnie hymn polski, następnie burmistrz miasta Sanoka, Tomasz Matuszewski wygłosił przemówienie, w którym przypomniał: 

Polacy znają cenę wolności. Przez blisko 120 lat zaborów, tęsknota za nią, walka o nią oraz ponoszone dla niej wyrzeczenia były ideami łączącymi naród. W 1918 roku wywalczyliśmy niepodległość, była okupiona tysięcznymi ofiarami i nie została nam dana raz na zawsze, tylko trzeba było jej strzec i znów o nią walczyć. Pamiętajmy o tym, co powtarzał papież Jan Paweł II, że człowiek prawdziwie wolny najwięcej wymaga od siebie.

Następnie odbył się Apel Poległych, salwa honorowa a przybyłe delegacje złożyły wieńce. Podniosłą atmosferę podkreślała orkiestra dęta PGNiG z Sanoka, która na koniec uroczystości zagrała pieśń "My pierwsza brygada". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE