Reklama

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku zaprasza na szkolenia żołnierzy rezerwy

Opublikowano:
Autor:

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku zaprasza na szkolenia żołnierzy rezerwy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dniem 15.06.2020 r. rozpoczną się szkolenia rezerwistów (ochotników), którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności oraz dla osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi. Wnioski ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię koronawirusa utracili pracę, będą traktowane priorytetowo.

W ramach odbywanych ćwiczeń żołnierze rezerwy mogą liczyć na miesięczne uposażenie w kwocie od 3,5 tys. (w zależności od posiadanego stopnia wojskowego). Osoby, które będą odbywały służbę przygotowawczą, otrzymają uposażenie w wysokości 1,2 tys. miesięcznie plus dodatkowo 2,6 tys. na zakończenie szkolenia. Kandydaci, którzy ukończą szkolenie w ramach służby przygotowawczej, otrzymają status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej na terenie całego kraju.

W dalszym ciągu trwa rekrutacja do służby kandydackiej (wnioski do uczelni wojskowych można składać do 30.06 poprzez elektroniczną rejestrację).

Zapraszamy również osoby zainteresowane mundurem do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Ochotnicy ubiegający się o powołanie do TSW składają wniosek do Wojskowego Komendanta Uzupełnień.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich form służby wojskowej znajdują się na stronie intranetowej WKU w Sanoku (www.wkusanok.wp.mil.pl), na której dostępne są wzory wniosków do pobrania. Można je składać osobiście lub za pośrednictwem poczty. Na wszystkie pytania odpowiadamy również telefonicznie (261 156 645, 261 156 646, 261 156 649).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE