Reklama

Wakacje w mieście

Opublikowano:
Autor:

Wakacje w mieście - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczna letnia przerwa w zajęciach szkolnych trwa 10 tygodni. Rodzicom trudno przez cały ten czas zapewnić swoim pociechom opiekę, wyjazd bądź interesujące i bezpieczne zajęcia. Jakie rozwiązania proponują sanockie placówki?

BWA
Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Sanocka zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat do "Wakacyjnego Ogrodu Sztuki". Od 3 do 7 lipca w godz. 10-12 podczas warsztatów ekspresji twórczej będą przygotowywać pod okiem instruktorów projekty prac plastycznych, inspirowanych sztuką ulicy/street artem i pop artem. Natomiast od 10 do 14 lipca w godz. 10-13 dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach teatralno-plastycznych. Będą to gry i zabawy teatralne, przygotowanie i wykonanie oprawy plastycznej, zakończone premierą spektaklu. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy (tel. 13 46 360 30) do 30 czerwca.

SDK
Sanocki Dom Kultury również przygotował ofertę wakacyjną. Dwie najbliższe propozycje to warsztaty fotografii i tańca. Zajęcia dla osób fotografujących  - cyjanotypia "Błękitny Sanok", w cenie 50 zł, od  27 do 30 czerwca w godz. 9-13 poprowadzą Andrzej Drozd i Magdalena Tomkiewicz. Natomiast wakacyjne otwarte warsztaty taneczne w dniach 3-7 lipca to szereg zajęć dla osób w różnym wieku: od 6-latków po osoby dorosłe, w różnej cenie (od 30 zł za zajęcia dla najmłodszych po 90 zł za 6-godzinne warsztaty dla młodzieży) i w różnych godzinach. Poprowadzą je: Aleksandra Januszczak, Agata Skiba, Grzegorz Matuszek i Tomasz Berkowicz. W czwartek 6 czerwca dla uczestników warsztatów przewidziana jest dyskoteka pod gwiazdami na parkingu za SDK. Na wszystkie zajęcia konieczne są wcześniejsze zapisy (tel. 13 46 31042). Plakat z "rozkładem jazdy" w SDK na całe lato opublikujemy za tydzień.

MDK
Młodzieżowy Dom Kultury wraz z Sanockim Stowarzyszeniem Sympatyków MDK organizuje od 26 czerwca do 4 sierpnia "Wakacyjny niecodziennik". W dni robocze w godzinach od 9 do 14 dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach artystycznych (muzyka, plastyka, taniec), w grach i zabawach na świeżym powietrzu, wycieczkach krajoznawczych, rajdach i spacerach. Opłata za udział dziecka wynosi 10 zł dziennie. Obowiązują zapisy (tel. 13 46 30915). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów i wpłat.

Energetyczne Wakacje
Również już tylko na listę rezerwową można zapisywać dzieci w wieku od 7 do 10 lat na Energetyczne Wakacje, organizowane przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury. Być może to dzięki naszej informacji z ubiegłego tygodnia wolne miejsca na tych warsztatach tak szybko zostały zajęte.

Akademia Piłkarska
Trwają zapisy na III edycję Letniej Akademii Piłkarskiej, która rusza 3 lipca. Wszyscy chętni w wieku 5-11 lat mogą wziąć udział we wspólnej zabawie w pikę nożną przez cały lipiec, trzy razy w tygodniu. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę treningową i pamiątkowy dyplom. Organizatorzy zapewniają opiekę uprawnionego trenera. Zajęcia odbywają się w Rodzinnym Centrum Sportu i Rekreacji WIKI w Sanoku, ul. Stróżowska 19. Koszt uczestnictwa 150 zł. Zapisy: biuro@akademia.sanok.pl tel. 691 523 690. Z pewnością nie są to już wszystkie możliwości, jakie oferuje miasto. Część instytucji jeszcze nie przedstawiła swojej oferty wakacyjnej. O nowych propozycjach spędzenia przez dzieci czasu wolnego będziemy informować Państwa na bieżąco.

Sanockie Lato Podwórkowe
W poniedziałek, 26 czerwca, w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku zostanie zainaugurowane X Sanockie Lato Podwórkowe. W tym roku zajęcia będą odbywać się na 7 podwórkach w dzielnicach: Śródmieście, Błonie, Wójtostwo, Posada, Dąbrówka, Zatorze, Olchowce. Dzieci i młodzież będą uczestniczyć w spotkaniach i zabawach 3 razy w tygodniu przez 2 godziny w porze popołudniowej. Szczegółowe informacje o zajęciach znajdują się na żółtych plakatach Lata Podwórkowego. Sanockie Lato Podwórkowe to program odpowiednio przygotowanych i dobranych zajęć ruchowych, plastycznych, sprawnościowych i edukacyjnych na świeżym powietrzu. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będzie 14 odpowiednio przeszkolonych wychowawców podwórkowych. Są to ludzie młodzi z głowami pełnymi pomysłów. Można ich rozpoznać po żółtych koszulkach z napisem "Wychowawca podwórkowy". Projekt jest kierowany głównie do dzieci, które pozostają podczas wakacji w Sanoku. Ma na celu zachęcenie ich do spędzania czasu razem z rówieśnikami, na powietrzu, gdzie czeka na nie mnóstwo atrakcji, przeżyć i nowych przyjaźni. Program realizowany jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE