Reklama

W Zarszynie powstanie Dzienny Dom Senior+

Opublikowano:
Autor:

W Zarszynie powstanie Dzienny Dom Senior+ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ulicy Lipowej w Zarszynie powstaje Dzienny Dom Senior+. Starsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej oferty już w styczniu. Tymczasem trwają ostatnie przygotowania do jego otwarcia.

Urzędnicy udzielili informacji na temat poziomu postępu prac na budowie i wymogów formalnych, które jeszcze muszą spełnić, by przeprowadzić otwarcie domu.

-  Rada gminy podjęła uchwałę o prowadzeniu nowej jednostki organizacyjnej "Senior+" - mówi Sebastian Bętkowski, dyrektor CUW w Zarszynie. - W związku z tym, że obsługę finansowo-płacową, kadrową i administracyjną uchwałą przekazano do wykonania przez Centrum Usług Wspólnych w Zarszynie istnieje konieczność aktualizacji zasad funkcjonowania centrum m.in. statutu.

Dalszych wyjaśnień udzieliła Ryszarda Mikołajek, skarbnik gminy.

- Podejmujemy zmiany w uchwale budżetowej w związku z utworzeniem nowej jednostki - stwierdza. - Musimy założyć plany finansowe dla danej jednostki, bo funkcjonuje od 1 grudnia. Musimy uwzględnić również zmiany dyrektora CUW jako jednostki obsługującej dom dzienny. Najbliższa sesja planowana jest na 20 grudnia, więc chcemy wykonać zmiany wewnętrzne do końca roku, ale bez uszczerbku finansowego dla zadań, które muszą zostać zrealizowane. 

- Jak przebiegają prace na budowie domu "Senior+"? -  pyta radny Janusz Dębski. - Czy wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem?

-  Prace cały czas trwają i z początkiem grudnia powinny zostać zakończone, ale z pewnością budowa się przedłuży - twierdzi Andrzej Betlej, wójt. - Obiekt zacznie funkcjonować w styczniu.

Jak zaznacza skarbnik Mikołajek, jeśli dom dzienny nie będzie wtedy działał, to będzie zagrożona dotacja.

-  Czy osoby zainteresowane się już zgłosiły? - dopytuje radny Janusz Dębski. - Będzie 15 osób? Każdy senior z gminy ma szansę? Będzie zapewniony dojazd?

- Na początku seniorzy będą musieli dojeżdżać do Zarszyna we własnym zakresie - mówi wójt. - Szukamy kandydata na kierownika domu. W związku z występującymi brakami formalnymi zawartymi w treści ogłoszenia o naborze na wolne stanowisko kierownika Dziennego Domu Senior+ z dnia 10 listopada 2017 r. ogłoszony konkurs unieważniono. Kandydaci mieli odebrać do 1 grudnia złożone dokumenty w postępowaniu rekrutacyjnym. 

Informacja na ten temat pojawiła się 22 listopada, natomiast dzień później ogłoszono nowy nabór, który zakończono 4 grudnia.

- To jest bardzo dobry pomysł - twierdzi starszy pan, mieszkający w jednej z podsanockich wiosek. - Czasami samotność w domu bardzo doskwiera, aż trudno wytrzymać. Powstanie domu dziennego to świetna wiadomość, ale szkoda, że liczba miejsc jest ograniczona i nie ma zapewnionego dojazdu. Przecież nie każdy zainteresowany senior mieszka w Zarszynie.           

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE