Reklama

W trosce o klienta

Opublikowano:
Autor:

W trosce o klienta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na parkingu brakuje miejsc, a w Biurze Obsługi Klienta czeka się po kilka godzin - tak w skrócie nasza czytelnicza przedstawia sytuację, jaka panuje w Zakładzie Energetycznym PGE przy ulicy Lipińskiego w Sanoku.

Kobieta zarzuca dyrekcji nieprawidłowe traktowanie mieszkańców Sanoka i okolic. Jako przykład takiego postępowania podaje niewystarczającą liczbę miejsc parkingowych oraz kilkugodzinne czekanie na załatwienie swoich spraw.

- Istniejący obok budynku przy ulicy Lipińskiego w Sanoku parking od rana do godzin popołudniowych jest zapełniony w stu procentach pojazdami pracowników tej instytucji - opowiada kobieta. - Interesanci, którzy przyjeżdżają załatwić swoją sprawę, nie mają gdzie postawić samochodów i parkują, bo muszą, na chodnikach i trawnikach. Można się wybrać w jakikolwiek dzień, zobaczyć i zrobić zdjęcia. Natomiast załatwienie najprostszej sprawy wymaga poświęcenia co najmniej czterech godzin, a przyczyną tego jest tylko trzech pracowników w Biurze Obsługi Klienta, chociaż przygotowano aż pięć stoisk do obsługi. Zastanawiam się, czy kierownictwo tej poważnej państwowej firmy tego nie widzi? Nie potrafię zrozumieć, dlaczego nic nie robią, aby ten stan zmienić, przecież to, co się dzieje w zakresie kolejek do załatwienia sprawy, to socjalizm w najlepszym wydaniu. 

Czytelniczka nie sprecyzowała, którą z instytucji opisuje, więc skierowaliśmy zapytanie zarówno do PGE Obrót, jak i PGE Dystrybucja.

Mariusz Majewski, rzecznik PGE Obrót, zapewnił, że firma przykłada bardzo dużą wagę do utrzymywania wysokich standardów obsługi klienta.

- W Biurze Obsługi Klienta w Sanoku pracują cztery osoby - informuje. - Zdarza się czasami oczywiście, że klientów obsługuje tylko trzech z nich. Wynika to z konieczności wykonania przez dyżurujących pracowników innych niezbędnych zajęć, urlopów i absencji powodowanych chorobą. Rotowanie obsady BOK wiąże się także z koniecznymi szkoleniami, głównie z dużą liczbą szkoleń, którą przechodzą pracownicy, aby mogli służyć klientom jak najbardziej kompleksową i aktualną wiedzą.

Rzecznik zapewnił również, że PGE Obrót, w którym załatwiane są sprawy w zakresie umów sprzedaży energii elektrycznej i rozliczeń za zużytą energię elektryczną, rozwija PGE Contact Center, a także elektroniczne narzędzia takie jak eBOK i mBOK po to, żeby klienci nie tylko nie musieli z każdą sprawą udawać się do stacjonarnego Biura Obsługi Klienta, ale żeby mogli zrealizować je bez wychodzenia z domu.

 Z kolei Łukasz Boczar, rzecznik PGE Dystrybucja, informuje, że parking zlokalizowany przy Rejonie Energetycznym Sanok dysponuje miejscami zarówno dla pracowników jak i klientów. Plac zaprojektowano w  sposób optymalny, aby wygospodarować jak najwięcej miejsc parkingowych.

- Zazwyczaj są dostępne wolne miejsca dla naszych klientów. Jeżeli chodzi o obsługę klientów, to w Punkcie Obsługi Klienta Dystrybucyjnego dostępne są 4 stanowiska. Z naszych długookresowych obserwacji wynika, że obsługa zawsze odbywa się płynnie i nie występują kolejki. Zdecydowaną większość spraw klienci załatwiają w kilkanaście minut.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE