Reklama

U Alberta się ociepli

Opublikowano:
Autor:

U Alberta się ociepli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Doszło do podpisania umowy na wykonanie prac termomodernizacyjnych w Domu Inwalidy Bezdomnego. Pieniądze na ten cel zostały pozyskane z funduszy unijnych.

25 maja spotkali się przedstawiciele Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Sanoku - członkowie zarządu i  komisji rewizyjnej z wykonawcą.

- Celem prac jest zwiększenie efektywności schroniska - mówi Alicja Kocyłowska, prezes organizacji. - Przeprowadzimy ocieplenie budynku w zakresie ścian, stropodachu, podłogi oraz okien i drzwi. Wybudujemy system wentylacji i klimatyzacji. Zamontowany będzie kolektor słoneczny i panele fotowoltaiczne (dach budynku oraz słup wolnostojący). Zostanie zmodernizowany system centralnego ogrzewania i wymienione zawory oraz żarówki na LED. 

Sanockie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta założyło Dom Inwalidy Bezdomnego w 1999 roku na bazie Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn, które zapoczątkowało swoją działalność sześć lat wcześniej. Otrzymano na ten cel budynek po byłym robotniczym hotelu Zakładu Stomil od urzędu miasta na 15-letnią dzierżawę. W 2011 r. wykupiono na własność za 1% wartości. Składa się z dwóch kondygnacji i parteru, gdzie mieści się 35 pokoi mieszkalnych dwu i trzy-osobowych z 93 miejscami stałymi. Pokoje wyposażone są w łóżka, szafy odzieżowe, stół, krzesła, szafki przyłóżkowe, telewizor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE