Reklama

Tysiąc więźniów w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Tysiąc więźniów w Sanoku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 250 milionów to koszt budowy nowego zakładu karnego, który ma powstać do końca 2020 roku na ulicy Stróżowskiej w Sanoku. To także około 300 miejsc pracy dla funkcjonariuszy i tyle samo dla skazanych. To korzyści dla przedsiębiorców i pewnie strach i obawy dla mieszkańców miasta.

O decyzji ministerstwa poinformował obecny 21 lipca w Sanoku Patryk Jaki, sekretarz stanu, wicemister sprawiedliwości.

- Przyjeżdżam z fantastyczną nowiną dla całej ziemi sanockiej – oznajmił - a mianowicie podjęliśmy decyzję, że inwestycja warta ponad ćwierć miliarda złotych będzie zlokalizowana właśnie w Sanoku. Chodzi o budowę nowoczesnej jednostki penitencjarnej, z pełnym wyposażeniem i dużym zakładem pracy. Setki samorządów zabiegało o tę inwestycję, jednak argumenty Sanoka były bardzo mocne.

Wicemister Jaki zaznaczył, że nie byłoby tego przedsięwzięcia, gdyby nie determinacja i starania posła Piotra Uruskiego.

- W więzieniu umieścimy ponad tysiąc więźniów, a Sanok zyska na tym podwójnie – przekonywał Jaki. - Areszt śledczy zlokalizowany w centrum miasta zostanie przeniesiony na obrzeża, w związku z czym miasto otrzyma bardzo atrakcyjny teren – zaznaczył.

Zapowiedział również, że prace rozpoczną się praktycznie od zaraz, aby pod koniec 2020 roku oddać zakład do użytku.

- Na chwilę obecną mamy projekt koncepcyjny – mówił. - Następnym etapem jest przetarg na projekt techniczny i jego wykonawcę. Myślę, że łopatę wbijemy w 2018 roku.

Z informacji ogłoszonych w trakcie konferencji prasowej wynika, że obok zakładu powstanie duża hala produkcyjna, w której zatrudnienie znajdą więźniowie.

Więcej w 30 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE