Reklama

Terytorialsi wspierają organizatorów wypoczynku

Opublikowano:
Autor:

Terytorialsi wspierają organizatorów wypoczynku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czasie panującej pandemii koronawirusa zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży wymaga szczególnych środków ostrożności. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom obozu, pracownikom oraz organizatorom. Od 9 czerwca br. w Dowództwie WOT funkcjonuje infolinia dzięki której organizator zbiorowego wypoczynku może uzyskać wsparcie w zakresie organizacji bezpiecznego pobytu wczasowiczów.

Pomoc żołnierzy WOT polega na szkoleniu pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży. Szkolenie obejmuje tematy związane z zasadami bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Żołnierze WOT przeprowadzają również odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu w ośrodkach wypoczynkowych.

Jeżeli zaistniałaby taka potrzeba Terytorialsi udzielą również pomocy medycznej, wykonają czynności sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne i psychologiczne.

 

Pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, dyżurują żołnierze OT - przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE