Reklama

Szpital wychodzi na prostą

Opublikowano:
Autor:

Szpital wychodzi na prostą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości SPZOZ w Sanoku otrzymał drugą szansę. Do końca roku dostanie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, co oznacza, że najprawdopodobniej uda się zrobić blok operacyjny i centralną sterylizatornię.

Do podkarpackich szpitali trafi z rezerwy budżetu państwa prawie 10 mln zł. Pieniądze powędrują do szpitali w Sanoku, Dębicy i Nowej Dębie, które wcześniej, ze względu na niewystarczającą ilość punków, nie zakwalifikowały się do otrzymania wsparcia.
- Udało się przyspieszyć rozmowy z Ministerstwem Finansów i możliwe, że jeszcze w tym miesiącu, a najdalej do końca roku szpitale "spod kreski" podpiszą umowy na dotacje z RPO - powiedział marszałek Władysław Ortyl.- Jestem po pozytywnych rozmowach w ministerstwie, a także w Komisji Europejskiej. - Zabrakło 26 mln złotych na trzy szpitale, ale dziś możemy powiedzieć, że to niebawem stanie się faktem i placówki te otrzymają fundusze, które uzupełnią środki na ochronę zdrowia w naszym województwie – zapewnił.

Przypomnijmy, że pozostałe 16 szpitali powiatowych w regionie ma już zapewnione finansowanie z RPO. Trafi do nich łącznie 160 mln złotych. Chodzi o placówki w: Brzozowie, Nisku, Mielcu, Łańcucie, Przeworsku, Strzyżowie, Rzeszowie (SP ZOZ nr 1), a także w Kolbuszowej, Jarosławiu, Stalowej Woli oraz w Leżajsku, Rzeszowie (Św. Rodzina), Jaśle, Ropczycach, Lesku oraz Lubaczowie.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE