Reklama

Szczęśliwe zakończenie akcji poszukiwawczej 77-latka [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 14.09 Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami - STORAT zostało poproszone o pomoc w poszukiwaniach mężczyzny w okolicach Janowa Lubelskiego, który udał się na grzyby dzień wcześniej i nie powrócił.

W wyniku podjętych działań 15.09 o godz. 3:50 zaginiony został odnaleziony przez zespół z psem. Ze względu na zły stan zdrowia (osłabienie i wychłodzenie organizmu) odnalezionemu została udzielona pomoc przedmedyczna, a następnie przetransportowano go do drogi leśnej i przekazano załodze karetki pogotowia.
 


 

W poszukiwaniach brali udział członkowie Storat z Rzeszowa, okolic Krakowa oraz należący do tego stowarzyszenia strażacy z jednostki - OSP Niebieszczany, łącznie 12 osób i 5 psów. W tym miejscu warto podkreślić, iż są to wolontariusze, którzy pracują społecznie.

Burmistrz Janowa Lubelskiego osobiście podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w akcji poszukiwawczej: 

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się z pełnym poświęceniem w akcję poszukiwawczą.  Dziękujemy  policjantom z Mobilnego Centrum Poszukiwań Komendy Głównej Policji, policjantom z KGP,  którzy ze śmigłowcem włączyli się w poszukiwania, policjantom z Zamościa i Biłgoraj, którzy przybyli na pomoc z dronami, przewodnikom z psami tropiącymi oraz policjantom Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim i Oddziałów Prewencji z Lublina. Serdecznie dziękujemy strażakom zawodowym i ochotnikom, którzy zawsze służą pomocą, przychodząc na ratunek. Słowa wdzięczności kierujemy także do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Zamościa oraz wolontariuszy z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Legii Akademickiej z Lublina, Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT z Rzeszowa. Słowa wdzięczności i podziękowania   dołącza  także rodzina odnalezionego. Wszystkim, którzy  włączyli się w akcję, za szybką i sprawną pomoc dziękujemy. W tym miejscu apelujemy do wszystkich, by z rozwagą planować wyjścia w las, starając się mieć przy sobie telefon do kontaktu. Szczególny apel kierujemy do osób starszych i ich opiekunów, by zwracać uwagę i  starać się nie dopuszczać do takich sytuacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE