Reklama

Sukces pisany pracą

Opublikowano:
Autor:

Sukces pisany pracą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół w Nowotańcu może pochwalić się niezwykle utalentowaną uczennicą. Kasia Rakoczy zalicza się do jednych z tych młodych osób, które chłoną wiedzę. Docenili to włodarze gminy, przyznając dziewczynie nagrody za wybitne osiągnięcia.

- Niezwykłe osoby trzeba nagradzać - mówił Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko. - Jest to pierwszy taki przypadek w historii naszej gminy, że uczeń za wybitne osiągnięcia otrzyma na sesji rady gminy nagrody za swoją pracę.

Gospodarz przedstawił osiągnięcia uczennicy radnym i zgromadzonym gościom.

- Gratuluję Kasi, ale również jej mamie i nauczycielom, że potrafili doprowadzić do osiągnięcia przez nią takiego poziomu, którym możemy się pochwalić na forum województwa.

Zainteresowania Kasi są bardzo szerokie. Dotyczą wszystkich dziedzin nauki, ale najbliższe są jej kierunki humanistyczne. Renacie Rakoczy, mamie Kasi, przekazano list gratulacyjny.

-Jest mi niezmiernie miło, że rada gminy doceniła osiągnięcia Kaśki - mówiła Anna Bąk, dyrektor ZS w Nowotańcu. - To nie jest sukces, który się urodził tu i teraz. Ten proces trwał wiele lat i myślę, że takie uznanie dziecka będzie skutkowało tym, że coraz więcej dzieci w gminie będzie chciało powielić te osiągnięcia. Kasia jest osobą upartą, dociekliwą i nastawioną na to, że ma poznać jak najwięcej i z tej wiedzy w życiu korzystać.

Do największych sukcesów Kasi należy zaliczyć m.in.: I miejsce w konkursie literackim XIX Regionalnego Turnieju Sprawności Obronnej, I miejsce w II Powiatowym Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej organizowanym przez bibliotekę II LO w Sanoku, tytuł finalisty Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, II miejsce i tytuł finalisty w V edycji Konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim, tytuł laureata Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz I miejsce i tytuł laureata Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu Polonistycznego organizowanego też przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Kasia jest również posłem na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE