Reklama

Spodziewali się więcej

Opublikowano:
Autor:

Spodziewali się więcej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa remont ul. Kołłątaja w Sanoku na odcinku od mostka przy skrzyżowaniu z ulicą ks. Wołka w kierunku centrum. Mieszkańcy są zbulwersowani, ponieważ spodziewali się znacznie większego zakresu robót.

Patrząc w stronę miasta, po lewej stronie, w miejsce starego, zniszczonego chodnika miał być zrobiony nowy. Wiekowe płyty chodnikowe zostały wydarte, zasypano teren ziemią, wstawiono krawężniki i na tym się skończyło.

- Nie będzie tam chodnika - mówi wiceburmistrz Edward Olejko. - Technicznie nie jesteśmy tu go w stanie zrobić i jednocześnie dwukierunkowej jezdni, bo na odcinku długości ok. 50 m szerokość ulicy wynosi zaledwie 5 m. Stworzymy tu strefę zamieszkania (znak D-40) z ograniczeniem prędkości do 20 km/h, tak że problemu nie będzie. Powstanie taki projekt organizacji ruchu, że uwzględni wszystkie uwarunkowania.

Wiceburmistrz nie widzi też potrzeby budowania chodnika tam, gdzie jest miejsce: na placyku za zjazdem z ul. Lipińskiego w Kołłątaja.

- W newralgicznym miejscu, na zakręcie - żeby tam nie było chodnika, to jest po prostu kuriozum - denerwuje się nasz czytelnik, mieszkający w pobliżu i przejeżdżający na co dzień tą ulicą.

Natomiast inny problem istnieje po prawej stronie drogi, wzdłuż potoku, gdzie parkowali dotąd pacjenci przychodni przy ul. Lipińskiego. Teren jest nieutwardzony i zjeżdża pod ciężarem aut.

Więcej w czwartkowym wydaniu Korso Gazety Sanockiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE