Reklama

Śp. Czesława Kurasz we wspomnieniach sanoczan. Wzruszający obraz kobiety, która poświęciła swoje życie innym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Śp. Czesława Kurasz we wspomnieniach sanoczan. Wzruszający obraz kobiety, która poświęciła swoje życie innym - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
15
zdjęć

Wspomnienia | foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Wiadomość o śmierci Czesławy Kurasz spadła na sanoczan niespodziewanie. W pierwszej chwili wypowiadając słowo "zmarła" w żaden sposób nie można było sobie tego w głowie ułożyć. Niedowierzanie, ogromny smutek i łzy - tak reagowali ludzie. Mawia się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale nie w wypadku pani Czesi, jej nie zastąpi nam nikt!

Sanok stracił anioła stróża - Ku pamięci Czesławy Kurasz

Jaka była na co dzień? Jak jeździła samochodem zawsze śpiewała, lub słuchała piosenek religijnych, lubiła latać samolotem, znała na pamięć prawie wszystkie telefony do sanockich urzędów i instytucji, lubiła wyjazdy do Zboisk z wolontariuszami i swoimi przyjaciółmi z Uniwersytetu III Wieku, gdzie jak mówiła „ładowała” akumulatory, celebrowała małe uroczystości – urodziny swoich przyjaciół, małe jubileusze. Rodzina była dla niej darem i z wielką miłością wypowiadała się o swoich dzieciach – Iwonie, Anecie, Januszu, Mariuszu, Damianie i Kasi. Taka była – z sercem na dłoni.

 

Czesława Kurasz przez wiele lat poświęcała swoje życie dla dobra innych, angażując się w działania na rzecz społeczności lokalnej oraz całego regionu. Jej praca i działania na rzecz dobra innych były nieocenione, a jej osobowość i wspaniałomyślność zyskały uznanie i szacunek wielu ludzi.

Pani Czesia zmarła w wieku 85 lat, pozostawiając po sobie pustkę i niepowetowaną stratę dla społeczności, której była częścią. Jej niezłomna determinacja i poświęcenie stanowiły dla wielu ludzi inspirację do działania na rzecz innych. Zawsze gotowa do pomocy, zawsze uśmiechnięta i ciepła, Czesława pozostanie w pamięci jako wyjątkowa osoba, której oddanie dla dobra innych było nieocenione.

Była niezwykle aktywną osobą, zawsze gotową służyć radą i dobrym słowem. Brała udział w wielu akcjach charytatywnych na terenie miasta i powiatu. Dzisiaj Sanok wspomina panią Czesię i dzieli się tymi wspomnieniami, aby żyła w naszej pamięci po wsze czasy.

Jej praca na rzecz społeczności lokalnej była wyjątkowa i niezapomniana. Zawsze była tam, gdzie potrzebna była pomoc, angażując się w różnego rodzaju projekty, które przyczyniały się do poprawy jakości życia mieszkańców. Czesława była zawsze blisko ludzi, słuchając ich problemów i starała się pomóc, jak tylko mogła.

Dla wielu ludzi Czesława Kurasz była inspiracją i wzorem do naśladowania. Jej poświęcenie i oddanie dla innych stanowiły przykład tego, jak wiele można zdziałać, jeśli tylko ma się dobre serce i chęć pomagania innym.

Teraz gdy Czesława już nas opuściła, pozostają po niej wspomnienia i dziedzictwo, które na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców Sanoka. Jej osoba zawsze będzie kojarzyć się z pozytywnymi wartościami i działaniami na rzecz innych, które tak bardzo ją charakteryzowały, a które nam starała się wpoić. 

W sobotę pożegnamy ją i będziemy towarzyszyć jej w ostatniej drodze...Zapraszamy do przeczytania paru wspomnień. Każde inne jednak wspólny mianownik mają...

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE