Reklama

Śmieci niczyje?

Opublikowano:
Autor:

Śmieci niczyje? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na pograniczu miejscowości Długie i Posada Zarszyńska ktoś zrobił sobie dzikie wysypisko śmieci. Dokładniej, chodzi o okolice Stachanowa i cegielni. Można tam znaleźć nawet części sprzętu komputerowego.

O wysypisku powiadomił nas zaniepokojony czytelnik.

- Przechodząc tamtędy polną drogą zauważyłem coś białego – opowiada mężczyzna. – Gdy podszedłem bliżej, to okazało się, że ktoś wyrzucił tam drukarkę – dodaje oburzony.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zarszynie.

- Swego czasu posprzątaliśmy trzy wysypiska między wsią a Stachanowem. Było to bliżej Wysokiego, czyli po stronie wschodniej Długiego – mówi Krystyna Stasiczak, kierownik zakładu. – O zgrozo, znaleźliśmy tam nawet pamiątkę z Pierwszej Komunii Świętej. Na obrazku widniało oczywiście imię i nazwisko dziecka.

Jak zaznacza Stasiczak, za rowy odpowiada ich zarządca. Natomiast za śmieci na wspomnianych działkach odpowiadają właściciele.

- Należałoby zlokalizować, czyja to jest nieruchomość – tłumaczy kierownik. – Następnym krokiem jest wezwanie właściciela do uprzątnięcia tego bałaganu.

Podkreśla jednak, że obecnie dzikie wysypiska nie są poważnym problemem, bo mieszkańcy znacznie rzadziej wywożą swoją śmieci do lasu i w pola.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE