Reklama

Sezon na zamarzanie

Opublikowano:
Autor:

Sezon na zamarzanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mężczyzna leży na chodniku. Reakcja przechodniów ogranicza się jedynie do dłuższego zatrzymania wzroku na zastanym obrazku. Nikt nie rwie się do pomocy, wezwania służb czy choćby szturchnięcia leżącego. Tymczasem, jak przypomina policja i straż miejska, dalszy los tej osoby może leżeć właśnie w naszych rękach!

Opisany powyżej obrazek to w dzisiejszych czasach chleb powszedni. Nie każdy przechodzeń decyduje się udzielić pomocy, bo większość zakłada, że leżący człowiek to kolejny menel. Czasami jednak taka sytuacja może mylić. Starają się to uświadamiać społeczeństwu funkcjonariusze policji. Ich apele nasilają się, gdy temperatury spadają poniżej zera. Służą one wspieraniu bezdomnych i osób, którym odczuwanie warunków atmosferycznych utrudnia krążący po krwiobiegu alkohol.

Pomoc, jak zauważają zarówno funkcjonariusze policji, jak i strażnicy miejscy, należy się każdej osobie, której życie i zdrowie może być zagrożone w miejscu publicznym. Przypadki osób śpiących na ławkach i chodnikach czy poszukujących ciepła na klatkach schodowych i w budynkach użyteczności publicznej są nieodłącznym elementem codziennych interwencji służb. A już szczególnie w okresie zimowym.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE